Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Поняття і форми реалізації норм права

Поняття і форми реалізації норм права
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Поняття і форми реалізації норм права

Норми права існують для того, щоб активно впливати на поведінку людей, регулювати суспільні відношення. Вплив права на поведінку людей відбувається через їх волю і свідомість. Завдяки правовому регулюванню люди можуть діяти так, як це передбачається нормами права, їх поведінка упорядковується, приводиться з потребами суспільного розвитку, загальнимий індивідуальними інтересами громадян держави.
Реалізація норм права - це втілення виключно правомірної поведінки, різноманітний процес практичного здіснення правих вимог в діяльності тих або інших суб'єктів.
Розрізняють слідуючи форми реалізації норм права: використання норм права, виконання норм права , додержання норм права.
1. Використання прав виявляється в реалізації можливостей, котрі надаються учасникам суспільних відношень нормами права. В цій формі, наприклад, здійснюються норми, які закріпляють за громадянами право брати участь в виборах представницьких органів державної влади; право володіти, користуватися і розпоряджуватися своїм майном та інше.
Особливістю даної форми реалізації є те, що учасники суспільних відношень можуть діяти відповідно дозволеним норм права.
2. Виконання обов'язків (виконання норм прав) виявляється в забов'язувальному виконанні активних дій , які указуються нормами права. В такій формі реалізуються норми, відображаючи юридичні обов'язки громадян, посадових осіб, державних і суспільних організацій, їх органів. Наприклад, обов'язок постачальника в установлений термін поставити замовникові продукцію; обов'язок боржника повернути борг; обов'язок свідка давати правдиві показання правоохоронним органам. Особливістю цієї форми реалізації є те, що суб'єкти повинні, незалежно від власного бажання, здійснювати активні дії, передбаченні нормами права.
3. Додержання обов'язків виявляється в утриманні від здіснення дії, які заборонені юридичними нормами. Суть цієї форми складається в нездійснені дії, які є шкідливими для суспільства, держави, особистості. Так, не здійснюючі дій, котрі заборонені нормами права, громадянині реалізують вимоги цих норм. На відміну від виконання додержання обов'язків несе пасивний характер, тому що юридичні обов'язки при цьому реалізуються завдяки стримінню від визначних дій. В першому випадку громадяни повинні діяти активно, в другому, навпаки, не здійснювати заперечних дії.


 

You have no rights to post comments