Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Взаємодія норм права і норм моралі

Взаємодія норм права і норм моралі
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Взаємодія норм права і норм моралі

В умовах формування правової держави в регулюванні суспільних відносин зростає значення моральних вимог, в яких знаходять своє відображення загальнолюдські цінності. Саме тому зростання моральної обгрунтованності правових розпоряджень необхідна умова подальшої активізації їх ролі та ефективності в регулюванні суспільних відносин, зміцнені дисципліни, правової основи державного та суспільного життя в цілому.
Правова вимога зміцнення законності та правопорядку одночасно є і важливою вимогою моралі, яка характеризує моральну структуру особи, її чесність, совість, обов’язок. Тому законність може виступати і як один з моральних критеріїв оцінки поведінки особи та інших суб’єктів, адже в умовах беззаконня не може бути й мови про мораль.
Співвідношення ознак норм права і звичаїв майже у всьому відповідає співвідношенню права та моралі.
Виняток становить відсутність розбіжностей. Адже звичаї, як і норми права (і цим вони відрізняються від норм моралі) формулюють не загальні принципи поведінки (як норми моралі), а містять в собі формулювання конкретних прав і обов"язків конкретних суб"єктів у певних обставинах.
З наведеного вище співвідношення ознак норм права та інших соціальних норм видно, що в правових нормах з найбільшою якістю і повнотою оформлюються юридичні вимоги до поведінки тих або інших суб"єктів.
При цьому у нормах права від імені держави регулюються не всі, а лише найбільш важливі з її погляду суспільні відносини.
Лише норми права забезпечуються усіма засобами, які знаходяться у розпорядженні держави.
Все це говорить про те, що в системі соц. норм , діючих у суспільстві, в якому сформувалась держава, норми права займають своє особливе, чітко визначене місце.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить