Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Місце норми права в системі соціальних норм

Місце норми права в системі соціальних норм
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Місце норми права в системі соціальних норм

Соціальні норми здійснюють нормативне регулювання поведінки суб"єктів шляхом встановлення діянь, що повинні або не повинні здійснюватись, визначення умов, при яких передбачуване діяння дозволяється або забороняється, чи визначаються суб"єкти, на яких при вказаних умовах розповсюджується правило поведінки, що встановлюється нормою.
Призначення соціальних норм полягає в упорядкуванні поведінки суб"єктів шляхом, що веде до забезпечення системності і певної передбачуваності розвитку суспільних відносин. Завдяки цьому учасники цих відносин можуть прогнозувати свою поведінку та поведінку інших суб"єктів у ситуаціях, які передбачені в конкретних соціальних нормах.
Соціальні норми регулюють поведінку, що має соціальний характер, а тому пов"язана із взаємовідносинами між людьми, їх об"єднаннями, суспільними групами і т. п. , які встановлюють порядок норм поводження людей з штучними або природними об"єктами, а також явищами природи, представниками тваринного світу тощо.
Місце норми права в системі соц. норм визначається рядом їх ознак, що суттєво відрізняють правові норми від інших елементів цієї системи. Ці ознаки наочно виявляються при порівнянні норм права з іншими соц. нормами.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить