Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Сутність права

Сутність права
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Сутність права

Сутність права вивчається філософією права, дослідженням права в зв'язку з чим місце людини поміж інших людей і їх об'єднань, з особливостями всього комплексу соціальних відносин, тобто, відносин між індивідами і соціальними групами, класами, суспільством і державою.
Під сутністю права в радянській літературі розумілось піднесення в закон волі правлячого класу, зміст якої визначається матеріальними умовами життя цього класу. Це розуміння, в основі якого лежала відоме формулювання "Маніфесту Комуністичної партії", виражало одну із сторін змісту ряду правових систем, але при поступовому розвитку вело до висновку, ще не сутність права взагалі, а були лиш сутності історичних типів права різних суспільно-економічних формацій: рабовласницької, феодальної, буржуазної, соціалістичної, із специфічними для кожного із них якостями, абстракціями і категоріями. При такому підході вся історія права була різною за формаціями і робилось неможливе пояснення причин спадковості в праві і в теорії права. Нерозв’язаною робилась також проблема порівняльного правознавства, так як без загального поняття "права" неможна визначати, що таке право різних епох і що з чи саме потрібно порівнювати.
Крім того, при досліді класової сутності права мова йде звичайно не стільки про сутність, скільки про причини появи права і воно появилось разом з класовим діленням суспільства. Його зміст і права показує переважно або виключну волю і інтереси політичних панівних частин суспільства. Класовий зміст права допускає конкретизацію, по галузям і інститутам, не перестаючи бути оцінюваною характеристикою права. Категорія ж сутності повинна включати такі якісні риси, без яких зовсім не той предмет про сутність якого йде мова. Тому під "класовою сутністю" (а точніше, змістом) права в юридичній науці завжди описувалися його предметна сутність, "описувалися поняття", по термінології Н. Г. Александрова, яка відкривається по засобах переліку якостей права.
Показово, що вирішальним моментом переходу від права до передправа в процесі становлення класового суспільства спеціалісти вважають не добавлення до норм санкцій, хоч би і дуже жорстких, а введення судової влади вождів і інших носіїв владних повноважень, і органів виконавчих, судових рішень і "особливого судового апарата влади".
Зробивши висновок вищесказаному, що сутність права можна визначити, як нормативну форму уладнення і стабілізації суспільних відносин, охороняється державним примусом.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить