Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Класифікація правових систем

Класифікація правових систем
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Класифікація правових систем

Класифікація правових систем є:
1.    Спільність історичних коренів виникнення і подальшого розвитку. Правові системи об'єднані природою їх розвитку, генетичними коренями, що знаходяться в тій самій стародавній державі, їх об'єднують історичні пам'ятки права, тенденції виникнення і розвитку державних і правових структур, а головне – грунтування на тих самих правових началах, принципах, нормах.
2.    Спільність основного юридичного джерела права (форми права) нормативно-правовий акт, нормативно-правовий договір, правовий прецедент, правовий звичай, релігійно-правова норма.
3.    Єдність у структурі системи права і норми права. Правові системи країн, об’єднані в один правовий тип (сім'ю), мають подібність структурної побудови нормативно-правового матеріалу. Це виражається в поділі системи права на підсистеми (публічну і приватну) і підрозділи: об'єктивне і суб'єктивне право, загальносоціальне і спеціально-соціальне право, природне і позитивне право та ін. Загальним є поділ норм права за галузями, підгалузями, інститутами та іншими елементами. Однакову будову має норма права.
4.    Спільність принципів регулювання суспільних відносин. Одні правові системи керуються ідеями свободи суб'єктів, їх формальної рівності, справедливості правосуддя і т.д., другі - віддають перевагу релігійним засадам (мусульманські країни), треті - звичаям і традиціям (країни Африки), четверті - ідеям панування закону, що виражає монополію держави в житті суспільства і особи (соціалістичні країни).
5.    Єдність юридичної техніки, включаючи термінологію, юридичні категорії, поняття, конструкції.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить