Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Поняття типу (сім'ї) правової системи

Поняття типу (сім'ї) правової системи
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Поняття типу (сім'ї) правової системи

Термін "правова система" виражає конкретно історичний, реально існуючий комплекс взаємозалежних юридичних засобів і явищ держави.
У цьому терміні міститься узагальнююча теоретична модель правового змісту, яка функціонує лігітимно.
Термін "правовий тип (сім'я)" – це узагальнююча теоретична модель правового змісту, яка має штучний характер. Вона є результатом наукової класифікації (типології). Тип (сім'я) правових систем відображає загальні та особливі риси конкретних національних правових систем, подібність і відмінність яких визначаються відповідно до позначення критеріїв.
"Тип правової системи" і "сім'я правових систем" уживаються як тотожні поняття. Слово "сім'я" має більш соціальне, ніж юридичний зміст поняття, позначеного терміном сім'я. Доцільність цього введення обумовлена необхідністю єдиного підходу до типології держави, так і її правової системи: класифікація держав дається за типами, а не за сім'ями.
Тип (сім'я) правової системи – сукупність національних правових систем держав, які мають спільні риси, що проявляються в єдності закономірностей і тенденцій розвитку, домінуючих форм (джерел) і принципів права, систем права і систем законодавства, організації правових установ, насамперед судової системи, подібності правових категорій і понять.
Кожний тип правової системи складається із підтипів – груп правових систем, що характеризується великою подібністю між собою. Наявність певних рис, які відрізняють одну групу правових систем від іншої у рамках конкретного типу, дозволяє розглядати їх як відносно самостійні. Встановлення типів правової системи здійснюється шляхом їх класифікації, або типології.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить