Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Поняття держави і її соціальна цінність

Поняття держави і її соціальна цінність
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Поняття держави і її соціальна цінність

Термін "держава" розглядають у субстанційному, атрибутивному, інституційному та міжнародному значенні. В субстанційному значенні держава - це організоване в певні корпорації населення, що функціонує у просторі і часі.
В атрибутивному - це устрій певних суспільних відносин, форма держави, офіційний устрій конкретного суспільства.
В інституційному - це апарат публічної влади, державно-правові органи, що здійснюють державну владу.
В міжнародному значенні державу розглядають як суб'єкт міжнародних відносин, як єдність території, населення і суспільної влади.
Держава - це суверенна, політико-територіальна організація влади певної частини населення у соціально неоднорідному суспільстві, що має спеціальний апарат управління і примусу, здатна за допомогою права робити свої веління загальнообов'язковими для населення всієї країни, керувати й управляти загальносуспільними справами.
Ознаки держави:
•    суверенітет;
•    територіальне розселення населення країни; наявність апарату управління і примусу;
•    здатність:
а) видавати загальнообов'язкові правила поведінки;
б) збирати податки, робити позики, надавати кредити;
в) здійснювати управління в суспільстві в інтересах певної частини населення.
Суверенітет - це верховенство, самостійність, повнота, єдність і неподільність влади у певній державі в межах її території, а також незалежність і рівноправність країни у зовнішніх відносинах.
Населення в державі розселене по всій її території, яка поділяється на адміністративно-територіальні або політико-територіальні одиниці. Політична влада держави, її суверенітет поширюються на всіх людей, що живуть на її території.
Держава:
•    має спеціальний апарат як систему законодавчих, виконавчих, судових і контрольно-наглядових органів, а також відповідні матеріальні засоби для виконання своїх завдань. До них належать армія, поліція (міліція), виправні установи, служба національної безпеки, підприємства, установи та інші організації;
•    встановлює право - загальнообов'язкові для всього населення правила поведінки і закріплює їх у нормах права;
•    стягує податки, які використовуються для утримання організації державного механізму, що не виробляють товарів і не надають платних послуг.
У соціально-неоднорідному суспільстві влада виражає і захищає інтереси певної частини населення, носії влади організаційно відокремлені від громадського суспільства.


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить