Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Держава в політичній і правовій системі

Держава в політичній і правовій системі
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Держава в політичній і правовій системі

Політична влада - вироблення і проведення в життя політичних програм всіма суб'єктами політики (формальними і неформальними).
Державна влада - властивість держави, що характеризується суверенністю, універсальністю загальним характером примусового впливу на поведінку людей. Передбачає наявність владноможного і підвладного суб'єктів і здатність владноможного суб'єкту спеціальним засобами домагатися здійснення своєї волі.
Політична система суспільства розглядається в широкому і вузькому розумінні.
У широкому - система "матеріальних" "нематеріальних" компонентів, зв'язаних політичними відносинами з приводу здійснення політичної влади.
У вузькому - взяті в єдності і взаємодії державні громадські організації, трудові колективи та інші політичні інститути, що беруть участь у здійсненні політичної влади.
Структура політичної системи включає в себе:
•    суб'єкти політики;   
•    політичний режим;
•    політичні норми;   
•    політичний процес;
•    політичні відносини;   
•    політичну свідомість;
•    політичні функції;   
•    політичну культуру;
•    політичні погляди;   
•    зв'язки    між    названими компонентами.
Суб'єкти політики - носії політичної влади, що об'єднані в соціальні спільності, державні і, громадські організації, політичні партії і рухи, трудові колективи та інші групи людей, а також окремі особистості.
Соціальні спільності - національно-етнічна структура суспільства, що характеризується такими формами як народ, народність, нація.
Держава і її організації - суб'єкт політики, ядро політичної системи. Вона характеризується суверенітетом, уособлює в собі суверенітет національностей і народу.
Державний суверенітет - властивість державної влади, що визначає її верховенство, повноту, самостійність і неподільність у внутрішніх відносинах, рівність і незалежність у зовнішніх відносинах, забезпечує можливість державі діяти за своїм розсудом, вирішувати самостійно всі внутрішні і зовнішні справи.
Народний суверенітет - повновладдя народу, який здійснює свою невід'ємну і неподільну владу самостійно і незалежно від інших соціальних сил. Національний суверенітет - реальна-спроможність нації визначати зміст, характер і повноту свого політичного, економічного, соціального, культурного та інших сфер життя, забезпечувати своє самовизначення аж до утворення незалежної держави.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить