Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Характеристика розвитку загально-теоретичної юридичної науки в Україні

Характеристика розвитку загально-теоретичної юридичної науки в Україні
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Характеристика розвитку загально-теоретичної юридичної науки в Україні

Юриспруденція або правознавство - спеціалізована галузь знань в сфері суспільствознавста. Якщо суспільствознавство - це наука про суспільство взагалі, то правознавство - система знань в області держави і права. Термін "правознавство" тотожний терміну "юриспруденція".
Термін "юриспруденція" виник у Стародавньому Римі в кінці 4-го початку 3 віку д. н. е. і зараз використовується в значеннях:
•    науки про державу і право, тобто юридичної науки або, теоретичної діяльності в області права;
•    професіональної практичної діяльної юриста (суддя, прокурор, слідчий, нотаріус, адвокат і т. п.).
Юридична наука - система знань про об'єктивні властивості права і держави в їх понятійно-юридичному осягненні та виражені, про загальні та приватні закономірності виникнення, розвитку та функціонування держави і права в структурному різномаїтті.
Загальна теорія держави і права не зразу оформилася з такою назвою та змістом. Теорія права являється німецьким поняттям, котре використовується в континентально-європейському правовому регіоні. В західній Європі і Росії теорія держави і права зложилася в 18-19 вв. на основі таких наук і навчальних дисциплін, як енциклопедія права, філософія права.
На початку ХХ ст. при вивченні теорії права перейшли від порівняльного аналізу змісту правових норм і понять до дослідження структури, функцій правових норм і правових систем. У той час теорія держави і права стала фундаментальною юридичною наукою.
У розвитку теорії держави і права в континентальній Європі була перерва, пов'язана із відродженням після другої світової війни філософії права, зверненої не до досвіду, а до ідеї. В СРСР такої перерви в розвитку теорії держави і права не було, хоча поширення ідеї філософії права не пройшло безслідно.
На початку 60-х років 20 віку почалося відродженння теорії держави і права на базі розвитку нових галузей - інформатики, кібернетики, деонтичної логіки, соціології права та ін. Тепер теорія держави і права є міждисциплінарною наукою. Вона використовує досягнення, як галузевих юридичних наук, так і інших суспільних наук. При цьому виконує інтегрируючу функцію: по-перше, забеспечує взаємодію різних наук у дослідженні права; по-друге, об'єднує результати їх досліджень з елементами філософії права.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить