Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Шляхи виникнення держави і права

Шляхи виникнення держави і права
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Шляхи виникнення держави і права

Передумови виникнення держави:
1. великі розподіли праці: землеробство відокремлюється від землеробства скотарства, ремесло від землеробства;
2. поява надлишкового продукту, патріархальної сім'ї, приватної власноті і майнової нерівності, формування купців;
3. утворення великих груп людей з протилежними інтересами (класів), з протилежним відношенням до засобів виробництва, до результатів праці, виникнення міжкласових конфліктів;
4. неспроможність суспільної влади первісного ладу врегулювати класові протиріччя і конфлікти;
5. утворення спеціальних організацій людей, що професійно здійснюють керівництво в суспільстві формування держави як політичної організації публічної влади;
6. інші фактори природно-географічного, політичного, економічного, організаційного та соціального характеру.
Форми виникнення держави і права:
а) У стародавніх Афінах - класична форма, що характеризується появою політичної організації суспільної влади внаслідок протиріч у середині первісного суспільства, яке розкладалося у зв'язку із зміною способу виробництва.
б) У стародавньому Римі. Крім загальних передумов прискорення державності спонукала боротьба патриціїв (родової знаті) та плебеїв (прийшлого населення).
в) У німецьких народів. В той час коли, німці підкорили собі території Римської імперії, в них був період розпаду первісних суспільних відносин. Для того, щоб тримати у покорі завойовані землі і людей, загарбники почали створювати князівства, що прискорило процес виникнення державності. Державність у німців виникла як ранньофеодальна.
г) У народів стародавнього Сходу. Крім основних передумов виникнення державності у цих народів важливу роль відіграла організація суспільних робіт для побудови каналів, що виконували функцію зрошувальної системи.
д) У інків і майя утворення державності було прискорене розвитком землеробства.
е) У східнослов’янських племен державність виникла як результат поступового переродження органів військової демократії в державні органи.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить