Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Характеристика первісного суспільства

Характеристика первісного суспільства
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Характеристика первісного суспільства

Первісний лад.
Суспільно-економічна формація, певний тип суспільства, що характеризується колективною формою об'єднання людей, які спільно виробляли примітивні знаряддя праці, засоби для свого існування, де панувала колективна власність і суспільна влада. Розглядають дородову (група людей, первісне стадо) і родові спільності людей.
Первісне стадо.
Об'єднання окремих людей і їх груп для спільної охоти, спільного споживання, спільного добування і споживання їжі інших засобів існування.
Суспільно-економічна формація.
Певний тип суспільства, цілісна соціальна система, що функціонує і розвивається за своїми специфічними законами на основі конкретного способу виробництва.
Рід.
Первинний виробничий, соціальний і етнічний колектив людей в докласовому суспільстві, який засновується і існує, як правило, на кровно-родинних зв'язках.
Фратрія.
Братство двох і більше родів, що характеризується розширенням взаємних зв'язків між родами.
Плем'я.
Спільність людей в докласовому суспільстві, що склалась з декілька родів, які мали багато спільних рис і інтересів: загальний діалект мови, однакові звичаї і релігійні культи, загальну теорію для полювання і проживання, загальне ім'я та інше.
Суспільна влада.
Управління справами первинної спільності (роду, фратрії, племені), що здійснювалось всіма дорослими членами на загальних зборах, радах старійшин. Повсякденне керівництво покладалось на старійшин, військових вождів, ведучих на полюванні.
Старійшина.
Найбільш авторитетна особа в роді, що вибиралась на загальних зборах для здійснення повсякденного керівництва родом.
Військовий вождь.
Виборна особа, що здійснювала керівництво під час ведення війни між племенами.
Ведучий на полюванні.
Найбільш вмілий та кмітливий мисливець, що керував іншими членами роду під час полювання.
Структура суспільної влади:
•    загальні збори членів роду;
•    рада старійшин і вождів;
•    старійшина;
•    військовий вождь;
•    ведучий на полюванні.
Функції суспільної влади.
Напрямки вольових відносин між людьми в первісному суспільстві, що визначають відповідну поведінку людей. Розрізняють функції керівництва, примусу, контролю, ведення війни тощо. Названі функції виконувались всіма членами роду (племені) і не вимагали створення спеціального апарату.
Примус в первісному суспільстві.
Застосування засобів громадського впливу до особи, що не виконувала норм поведінки (первісних звичаїв, релігійних культів, первісних табу тощо). Розрізняють такі види впливу як зауваження, обов'язок вибачитися, відшкоджувати збитки. Вищою мірою примусу було вигнання з роду. Застосовувалась також кровна помста та ін.
Процес розпаду первісного ладу був довгим. Головна роль в цьому процесі належить переходу від привласнюючого господарства до виробництва: скотарства, землеробства, ремесла.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить