Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Автомобільні перевезення

Автомобільні перевезення
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Автомобільні перевезення

Найбільше поширення одержали автоперевезення, що відносно дешеві. Основним недоліком автотранспорту є нездатність перевозити велику кількість вантажу. Автомобілі можна розділити по конструкції:
сідельний тягач - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для буксування напівпричепа;
спеціальний автомобіль - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для виконання спеціальних робочих функцій;
спеціалізований автомобіль - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів або вантажів певних категорій;
причіп - транспортний засіб, призначений для буксування механічним транспортним засобом; цей термін охоплює також напівпричіп.
У інфраструктуру автотранспорту входять: автошляхи (магістралі, місцеві дороги), автозаправочні станціі (АЗС, АГЗС), станції технічної допомоги та обслуговування, автопідприємства, автобудівні заводи, підприємства з ремонту доріг.
Відповідно до Міжнародної Конвенції про дорожній рух від 19.09.49 р. в міжнародному русі транспортним засобом вважається, транспорт який: належить фізичній чи юридичній особі, що має звичайне місце проживання поза цією державою; не зареєстрований в цій державі; тимчасово завезений в неї. Однак відповідно до Міжнародних норм держава вправі не вважати транспорт в міжнародному русі, якщо він  залишався на її території більш 1 доби без перерви.
Міжнародні автомобільні перевезення здійснюються на підставі договорів перевезення з транспортними підприємствами й оформляються автотранспортної накладної (CMR – дів.Додаток 2), по країнах СНД ще діє і застосовується ТТН (товаротранспортна накладна). Зміст зведень, що вказуються в накладній, визначається Конвенцією про договір міжнародного перевезення вантажів автомобільним транспорт" (КДПГ) від 1956 долі (Додаток 6, учасником якого був СРСР), (вписуються всі номери документів, що додаються до вантажу: номера пломб і їхня кількість, пакувальний аркуш, страховочний сертифікат, сертифікат якості, сертифікати небезпечного вантажу й інші документи необхідні для ввозу/вивозу товару в країну покупця і/чи перетинання транзитних країн). Накладна є доказом висновку договору перевезення, містить умови перевезення вантажу і засвідчує прийняття вантажу перевізником. Вона не є товаророзпорядчим документом, і вантаж видається зазначеному в ній місці одержувачу. Накладна складається не менш чим у чотирьох екземплярах (два для перевізника і по одному – для продавця і покупця), підписується перевізником, відправником вантажу, а при прибутті під розвантаження до покупця останній повинен вказати годину прибуття автомобіля під розвантаження і вибуття з розвантаження, підписати накладну і поставити свою печатку. Печатка про прийняття вантажу, зазначена в автотранспортній накладній повинна відповідати всім реквізитам одержувача вантажу.
Для ефективного використання автотранспорту транспортні й експедиційні компанії здійснюють збірні (консолідовані) перевезення від різних відправників вантажу, різних товарів або різних партій товарів, що вимагають додаткового вивчення шляху дослідження товару (вантажу) і правильного укладання товару, чим займається плановий відділ перевезень (логісти). Якщо підлягаючий перевезенню вантаж повинний бути, навантажений на кілька транспортних засобів, чи мова йде про перевезення різних вантажів, чи партій вантажів, складаються стільки накладних, скільки транспортних засобів чи використовується скільки чи вантажів партій перевозитися.
Автомобільні тарифи встановлюються в розрахунку за перевезення однієї тонни, кількість чи мисць обсяг вантажу, у залежності від відстані і можуть передбачати визначені надбавки, знижки і штрафи з установленої суми.
Державне регулювання перевезень здійснюється згідно Законів:
«Про автомобільний транспорт», «Про Транспорт», «Про автодорожній рух». 
Крім автотранспортної накладної з вантажем відправляються наступні документи: пакувальні аркуші, відвантажувальні специфікації, сертифікати якості (паспорта, формуляри, якісні посвідчення), мижнародний дорожній лист, книжок МДП, що діє свідчення про допуск дорожнього транспортного засобу до перевезень вантажів під таможеными пломбами, ліцензійна митна карта на право здійснення міжнародних перевезень, дійсні на годину перевезень, поліси страхування «зелена карта» на кожну транспортну одиницю, копію заявки на перевезення вантажу, митну декларацію на транспортні засоби (ГТД АТС), дійсні свідчення реєстрації транспорту і кожен транспортний засіб, дійсний поліс обов'язкового страхування цивільної відповідальності владельцеы транспортних засобів на території України, (при проходженні в Англію – робиться контрольне обстеження автомобільного засобу і заповнюються: довідка відправника вантажу про закриття і пломбування, довідка контролю автотранспортного засобу (з цілю запобігання проникнення нелегалів)).
При перевезеннях вантажів автотранспортом нерідко приходитися перетинати границю декількох держав. Для спрощення процедур у міжнародних автомобільних повідомленнях європейських країн у 1959 році (нова редакція 1975 долі) була укладена Митна конвенція про міжнародне перевезення вантажем із застосуванням книжки міжнародного дорожнього перевезення (книжка МДП). 24 березня 2004 Україна приєдналася до Конвенції про тимчасове ввезення із Доповненням A, B.1 - B.9, C, D і E до неї, прийнятим 26 червня 1990 долі в м. Стамбулі (Додаток 7). Конвенція про тимчасовий ввіз товарів покликана замінити собою ряд раніше прийнятих міжнародних документів, якими були врегульовані питання застосування карнетов ATA і CPD. Карнеты (бланки строгої звітності, пронумерованые і складаються з зібраних аркушів, що мають ступінь захисту і кінцевий термин дії) ATA (Admission Temporaire/Temporary Admission Carnet) - міжнародні митні документи, по яких дозволяється тимчасовий - терміном до одній долі - ввіз через кордон товарів без сплати імпортних пошлін і податкових зборів. Карнеты CPD ("Carnet de Passages en Douane") відрізняються тим, що смороду використовуються для тимчасового ввозу транспортних засобів. Карнеты видаються спеціальними організаціями в країнах-учасницях Конвенції – СМАП (Служба міжнародних автомобільних перевезень України), що одержали дозвіл на видачу карнетів і дозволів. Для перевезення негабаритних вантажів, небезпечних вантажів, алкоголю, тютюну видається корнет на спецвантаж.
Порядок оформлення іноземних дозволів розроблено відповідно до положень міжурядових угод про міжнародне автомобільне сполучення, що укладені Кабінетом Миністрів України з урядами іноземних держав (далі - Міжурядові Угоди), та положень Закону України “Про автомобільний транспорт”. Технічний стан автомобіля (тягач, напівпричіп, причіп) повинен відповідати стандартам Євро-2. Порядок оформлення дозволів ЄКМТ розроблений згідно з рішеннями, резолюціями ЄКМТ № CEMT/CM(2001)9/FINAL та CEMT/CM(2003)14/FINAL, а також  Положеннями Європейської Конференції Миністрів Транспорту, що регламентують здійснення мижнародних перевезень вантажів на основі дозволів ЄКМТ багаторазового використання, Закону України “Про автомобільний транспорт”, ухвали Кабінету Миністрів України від 19 березня 1996 долі за № 344 “Про вступ Уряду України до Європейської Конференції Миністрів Транспорту”. СМАП несе солідарну відповідальність із власником карнета і виступають у ролі посередника між ним і митними органами у випадку яких-небудь порушень митних правил. При наданні карнета митні органи автоматично одержують необхідну їм гарантію, у зв'язку з чим процедура примищення грошів на депозит і наступне їхнє повернення не застосовується.
Таким чином, приєднання до Стамбульської конвенції дало можливість застосовувати новий механізм здійснення операцій тимчасового ввозу, відповідно до якого митні органи країн, що приєдналися до Конвенції, замість своїх національних митних документів і як гарантію сплати грошових торб у випадку невиконання розумив митного режиму, приймають для оформлення тимчасового ввозу карнеты ATA і CPD, що дозволити спростити й здешевити процедуру митного оформлення тимчасово товарів, що тимчасово перебувають на території держави.


 

You have no rights to post comments