Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Транспортна система України та її інтеграція у світовий транспортний простір

Транспортна система України та її інтеграція у світовий транспортний простір
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Транспортна система України та її інтеграція у світовий транспортний простір

Транспортна система України

Транспорт – ведуча галузь економіи, яка виробляє продукт у вигляді послуг з транспортування грузів і пасажирів.
Робота транспорту становить матерїальну основу геоекономічного розподілу світу і забеспечує зв’язки між виробництвом і споживачами, задовольняє потреби населення в перевезеннях.
За видами роботи транспорт поділяється на дві галузі:
•    Вантажний
•    Пасажирський
За видами викорстання навколишнього середовища:
•    сухопутний
•    водний
•    повітряний
За технічними видами пересування:
•    Автомобільний
•    Залізничний
•    Авіатранспорт
•    Трубопровідний
•    Морський транспорт
Наявність  незамерзаючих чорноморських портів,  розвинутої мережі залізниць,  автомобільних доріг, трубопроводів, планомирний розвиток інфраструктури, вигідне географічне   положення  України  на  шляху  основних транзитних потоків між Європою та Азією дозволяють Україні інтегруватися у світову транспортну систему.
Транспортна система України є розвинутим сучасним промислово-господарським комплексом і включає усі види транспорту - автомобільний, залізничний, повітряний, морський, річковий, трубопровідний. Вона має багатогалузеву інфраструктуру для надання всієї сукупності транспортних послуг. До найважливіших якісних характеристик цієї системи належать: цілісність вантажів і безпека пасажирів; регулярність і надійність транспортних зв'язків; швидкість; вартість перевезень.
Загальна інфраструктура транспорту:

Україна має 10 великих портів на узбережжі Чорного та Азовського морів. Морський флот налічує 279 судів, дедвейтом 1042 тис. т.
Основні транспортно-виробничі характеристики українських морських портів :
• загальна площа території - 1461 га;
• загальна кількість причалів - 189 одиниць;
• загальна довжина причалів- 29971 р. м;
• площа критих складів - 2203 тис. кв. м;
• проектна пропускна спроможність портів - 119,73 млн тонн вантажу на рік; у тому числі по Дунайському регіону- 26,95 млн тонн, Чорноморському регіону (Причорномор'я та Крим) - 74,09 млн тонн, Азовському регіону - 18,69 млн тонн.
Судноплавний канал дозволяє вести навігацію по річках Дунай, Дніпро, Десна, Дністер, Південний Буг, Ворскла, Горинь прохідна  глибина сягає 0,7-7,0 м. Розташовано 12 річкових портів та порто-пунктів із загальною довжиною причалів 17457 р. м, з яких на механізовані вантажні та вантажопасажирські причали припадає 11384 р. м.Експлуатаційна довжина внутрішніх судноплавних шляхів становить 3,2 тис. км, у тому числі по р. Дніпро - 1000 км.
Найбільшого розвитку у роки Радянського Союзу отримала інфраструктура залізничного транспорту України. Вона є найбільш багатогранною і становить понад 45 відсотків усіх основних фондів транспортної галузі. У склад увійшли - 6 залізниць, 17761 станція, більш як 430 депо, 68 вантажних вагонних депо, 235 пунктів технічного обслуговування.
Залізниці України забезпечуються двома видами тяги - електричною і тепловозною. Експлуатаційна довжина першої з їх - 8595 км, у тому числі на змінному струми - 3819 км. У зв’язку з дешевизною електричного струму проводяться роботи по електрифікаціі залізничних шляхів, на цей час електрифіковано 38 відсотків залізничної  мережі, з них 55 відсотків - постійним і 45 відсотків - змінним струмом.
Сортувальна робота виконується на 54 опорних станціях та цілому ряді менших станцій за єдиним планом формування потягів.
Шляхи і шляхове господарство це: 63731 км стрілок, 13878 км безстикувальних шляхів, 55196 тис. одиниць шпал. Середня ваги рейки на головних шляхах - 61,4 кг/п.м., середня вантажонапруженість - брутто 27,2 млн ткм/км на рік, частка термоукріплених рейок - 46,1 відсотка.
Вагонне господарство забезпечує обслуговування 10,6 тис. пасажирських і 224,1 тис. вантажних вагонів різних типів.
Загальна довжина автомобільних шляхів в Україні становить 176,3 тис. км, у тому числі з асфальтовим покриттям - 163,9 тис. км.
Розвинута система АЗС і ГАЗС сприяє безперебійному транспортному процесу.
Єкономичний потенціал Украіни дозволяє їй плавно увійти в Європейську транспортну мережу, але потребує планомирного розвитку і підтримки з боку уряду.


 

You have no rights to post comments