Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Економічна ефективність вітроенергетики

Економічна ефективність вітроенергетики
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Економічна ефективність вітроенергетики

Варто помітити, що на початковій стадії виробництва енергії (тобто при монтажі устаткування) питомі витрати на Квт вітровій енергії й паливні енергії не мають значних відмінностей. Однак є три обставини, що вказують на користь вітроенергетики:
- експлуатаційні витрати на виробництво вітроэнергии істотно нижче;
- вплив на навколишнє середовище теплової енергетики незрівнянно вище, ніж вітроенергетики;
- з урахуванням постійного вдосконалювання технологій можна прогнозувати, що в найближчі десять-п'ятнадцять років енергія вітру буде значно дешевше традиційної енергії.
Уважається, що традиційні енергетичні підприємства роблять енергію по відносно невисокій ціні, що становить близько 2-4 центи за кВт/годину. Але в цій ціні не враховуються численні складові непрямих витрат виробництва й втрат, перерахованих нижче. Більше 80% устаткування на ТЕС, ГЕС й АЕС вичерпало свій виробничий ресурс ще в 70-х роках минулого століття й має потребу в негайній заміні або реконструкції. Заходу щодо реновації енергоустаткування тільки по Харківській області будуть коштувати приблизно 100 млрд. доларів.
В електронних джерелах проаналізоване утворення цін на альтернативну енергію й паливну енергію. Спочатку представимо схему утворення ціни на паливну енергію. Вона складається із численних початкових капіталовкладень у будівництво, монтаж устаткування, демонтаж після вичерпання ресурсу, будівлю очисних споруджень і багатьох складової собівартості енергії, виробленої на паливній електростанції. У ціну енергії включаються також установлений банком коефіцієнт дисконтирования й экстернальные витрати всіх типів, починаючи от локальних і закінчуючи экстернальными відносинами між поколіннями (у зв'язку з вичерпанням ресурсів і погіршенням стану середовища).
Проаналізуємо утворення ціни на альтернативну енергію. Кількість складові ціни на поновлювану енергію значно менше, чим у паливній енергетиці. Це зумовлене тим, що при розрахунку ціни альтернативної енергії зникають такі складові, як капіталовкладення в будівлю очисних споруджень і на видобуток палива, майже до нуля знижуються капіталовкладення в демонтаж устаткування при вичерпанні ресурсу вітроустановки, зникають витрати на придбання й транспортування палива й практично відсутні екстернальні витрати, а ті, що мають місце (зміна вигляду ландшафту), не заслуговують на увагу через досить незначний вплив.
Фактично тарифи на вітроелектроенергію, варіюють від 6,08 до 8,81 цента/кВт*годину для працюючих вітроелектростанцій і від 5,3 до 5,9 цента/ квт*год для споруджуваних вітроелектростанцій.
Додаткові приблизні тарифні ставки (от 3,6 до 5,27 центів/кВт*годину) розраховані для тих же вітроелектростанцій при номінальній встановленій потужності 25 МВт кожна.
Проте середній тариф українських вітроелектростанцій, що перебувають в експлуатації (близько 7,4 цента/квт*годину) досить близький до европейських тарифних ставків (близько 7,5 цента/ квт*год), хоча питомі витрати (капіталовкладення, витрати по експлуатації й ремонту) у Европі вище, ніж в Україні.
Це можна пояснити такими причинами: відсутністю повних достовірних даних про вітропотенціал на обраних ділянках, а тому неоптимальним розміщенням ВЕС; використанням менш потужних і морально застарілих ветротурбин (107-500 Квт), які установлені на пристосованих, а не фірмових підставах, у порівнянні з найпоширенішими сучасними типами (600-800 кВт і більше); недостатнім рівнем технічного сервісу й ремонту устаткування вітроелектростанцій.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить