Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Вітроенергетика

Вітроенергетика
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Вітроенергетика

Сучасна вітроенергетика є найбільш розвиненою і перспективною сферою нетрадиційної енергетики. У Програмі ООН розвитку світової енергетики, зокрема, підкреслюється, що в XXI сторіччі розвиненими будуть те країни, де інтенсивно розвивається вітроенергетика. Відповідно до оцінок Всесвітньої енергетичної ради по «мінімальному» й «максимальному» варіантах розвитку нетрадиційної енергетики, внесок вітрової енергетики в загальне виробництво енергії у світі на 2020 ч буде становити 122 й 307 млн. т умовного палива відповідно. У цей час вітроенергетика використовується  більш ніж в 30 країнах. Більші ветроэнергетические проекти реалізуються в Китаєві, Швеції, Ірландії, Із Зеландії, Швейцарії, Канаді, Німеччині, США, Іспанії, Данії. Сумарна встановлена потужність ветроэнергетических установок у світі в 1999 році становила вже 13900 Мвт.
Вітропотенціал території України суттєво впливає на перспективи розвитку вітроенергетики. Середньорічна швидкість вітру в приземному шарі на території України досить низька - 4,3 м/с. Більшість вітроагрегатів починають виробляти промисловий струм починаючи зі швидкості вітру 5 м/с. Якщо враховувати, що вони можуть використовувати енергію вітру до висоти 50 м (на деякій висоті від поверхні швидкість вітру зростає), то енергетичний потенціал на території України становить гігантську величину 330 млрд. квт і перевищує встановлену потужність електростанцій України в 6 тисяч разів. Слід зазначити, що це орієнтовні розрахункові дані, оскільки прямі виміри швидкості вітру на висотах вище щогли флюгери одиничні [63], [64].
Вітрові умови району щодо використання вітру визначаються вітроэнергетическим кадастром, що включає різні показники швидкості вітру, обумовлені результатами багаторічних спостережень: середньорічні й середньомісячні швидкості вітру; повторюваність швидкості вітрових спрямований протягом року, місяця, доби.
Представимо елементи вітроенергетичної установки. Автономна вітроенергетична установка конструктивно складається з вітроголовки, установленої на щоглі, зарядного пристрою, акумуляторної станції, інвертора (перетворювача струму). Вітроелектростанції можуть використовуватися як самостійно, так й у складі змішаних систем: вітросонячних або вітродизельних

Вітроголовка складається з вітрогенератора, лопатей, супорта й хвоста. Вітрогенератор - пристрій, що перетворить механічну енергію вітру в електричну. Вітрогенератор у зборі з лопатами утворить вітроколесо.
Супорт прикріплює вітроколесо до щогли й забезпечує його обертання навколо вертикальної віси. Хвіст виконує роль флюгера й забезпечує орієнтацію вітроколеса по вітру.
Зарядний пристрій – перетворить змінний струм, що виробляє вітрогенератор, у постійний, придатний для зарядки акумуляторних батарей. Процес зарядки акумуляторної станції починається трохи пізніше того, як вітроколесо починає обертатися. Величина зарядного струму визначається швидкістю вітру.
Акумуляторна станція – складається з акумуляторних батарей, накопичує електроенергію в період сильних вітрів і віддає її в навантаження при дефіциті потужності вітрогенератора.
Інвертор (перетворювач струму) - застосовується для перетворення постійного струму, що виробляється акумуляторною станцією, у змінний струм, придатний для живлення споживачів.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить