Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Виробництво сонячних перетворювачів в Україні

Виробництво сонячних перетворювачів в Україні
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Виробництво сонячних перетворювачів в Україні

Основний матеріал для виробництва сонячних батарей - кремній, випуск якого в Україні ще можливо відновити в колишніх розмірах. Кремнієві фотоперетворювачі домінують і будуть домінувати на ринку ще 10-15 років, тому доцільно роботу вести по двох напрямках одночасно - по кремнію й по плівкових фотоперетворювачах[59].
Є наукові й практичні розробки українських учених і виробничників, які при відносно невеликих первісних витратах можуть дати без перебільшення великий результат. Це, в першу чергу, плівкові фотоперетворювачі на основі CuInSe2, CdTe і полімерній основі, технологія яких уже сьогодні реальна й може дати практичний результат. При використанні плівкових фотоперетворювачів у більших маштабах ціна на електроенергію буде нижче звичайної.
Таким чином, проект базується на реальних вітчизняних розробках і досягненнях, має міцний фундамент і перспективу.
Якщо мати на увазі, що сонячні батареї можливо виробляти на експорт, а первинні витрати окупаються протягом першого року промислового виробництва, те цей проект можна віднести до ряду найбільш привабливих для інвестицій як вітчизняних так й іноземних.
Етапи впровадження проектів в Україні [60]:
•    Одержання інвестицій й іноземних технологій виробництва кремнієвих сонячних батарей. Необхідність іноземних інвестицій обґрунтовується тим, що це дозволить заощадити час і дасть можливість не втратить існуючий вітчизняний потенціал кремнієвого виробництва.
•    Розгортання виробництва сонячних батарей на основі кремнію із середньорічним обсягом 100 млн. $ протягом трьох років.
•    Организація виробництва плівкових фотоперетворювачів (на основі CuInSe2, CdTe) на базі вітчизняних розробок.
•    Організація виробництва сонячних батарей з використанням концентраторів.
•    Розгортання виробництва сонячних батарей до 1000 Мвт у ч загальною вартістю 1000 млн. $. Така кількість сонячних батарей дозволить заощаджувати 20 млн. тонн умовного палива в ч.
Аналіз поточної ситуації показує, що незважаючи на те, що в Україні було зосереджено близько 10% світових потужностей по виробництву кремнію, на сьогоднішній день кремнію, що задовольняє вимогам виробництва сонячних батарей, пречекає всього за ціною, немає. Його просто купить не можна, тому що такий кремній завозиться в Україну, і називають його давальницькою сировиною.
Цінові параметри українського кремнію відповідають світовим ціновим параметрам. Причина, на наш погляд, одна - низька ефективність виробничих структур, які зложилися історично.
•    Масштабний випуск сонячних батарей в Україні можливий тільки при створенні об'єднання в границях України, що охоплює всі цикли виробництва: от одержання металургійного кремнію до випуску фотомодулів. Традиційно зложилося так, що основні витрати при виробництві сонячних батарей складаються при виробництві кремнію, а позитивний фінансовий результат одержують при виробництві фотомодулів. У цілому ж економічно ефективне виробництво може бути збитковим на окремих його етапах. Це передбачає інтеграцію роз'єднаних у радянські часи  підприємств.
•    Необхідно провести ретельний техніко-економічний аналіз стану виробництва кремнію в Україні з використанням сучасних методик аналізу структури ціни. Залучити до виробництва тільки технічно й організаційно обґрунтовані виробничі потужності й мінімально необхідний персонал.
Якщо не вдасться налагодить виробництво дешевого первинного кремнію (вторинного кремнію в нас просто немає), то необхідно шукати ринки вторинного кремнію, закуповувати й завозить його в Україну.
Забезпечити надійну й ефективну структуру керування, організацію сучасної виробничо-технічної бази, що дозволить здійснити випуск конкурентно-здатної продукції можливо, реалізувавши наступну схему:
ідея > персонал > кредит > технологія > інфраструктура > устаткування> виробництво > сертифікація > дистрибуція.
У сучасних умовах будь-яке виробництво зможе вижити тільки при одержанні прибутку. Другими словами, продукцію необхідний продавати. В Україні немає достатньої купівельної спроможності населення, щоб здобувати сонячні батареї; будівництво більших державних електричних станцій, які використають енергію сонця, проблематично через те, що немає достатнього досвіду реалізації таких проектів, немає концепції розвитку сонячної енергетики, немає прецедентів, і зрештою,  часовий проміжок от сучасний момент до реалізації важливого проекту просто фантастично великий.
Розраховувати необхідний тільки на зовнішній ринок. Щоб вийти на зовнішній ринок, необхідний мати, пречекає всього, сертифіковану продукцію. Швидко пройти шлях до випуску сертифікованої по стандартах ISO 9001, 9002 продукції можна, використовуючи технології провідних фірм, таких як SOLAREX, SIEMENS, BP SOLAR, UNITED SOLAR SYSTEMS Corp і т.д. В "The European Business Directory" можна знайти адреси десятків компаній, які займаються проблемами виробництва й використання сонячних батарей.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить