Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Біотехнологія

Біотехнологія
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Біотехнологія

Біотехнології як галузь спрямована на використання природничих (біологічних процесів, які відбуваються в живій клітині) та інженерних наук у біоіндустрії для забезпечення суспільства потрібними продуктами та послугами.
Каталітично-ферментативний характер біохімічних процесів та великі поверхні контакту мікроорганізмів з живильними середовищами обумовлюють високу продуктивність і конкурентоспроможність біотехнологічних виробництв. Завдяки цьому біотехнології широко використовуються у сільському господарстві (високопродуктивні та стійкі сорти рослин, гербіциди, регулятори росту, вакцини та сироватки для лікування тварин, кормові білки).
Біотехнології є провідними в медицині при створенні антибіотиків, біологічно активних речовин і фармпрепаратів, інсуліну, гормонів росту та противірусних вакцин. Також широко застосовується біотехнологія при очищенні стічних вод та біозахисті довкілля.
У промисловості широко використовуються біотехнології. За їх допомогою отримують багато цінних речовин. Це — ферменти, амінокислоти, органічні кислоти та їх солі, ацетон спирти, барвники, харчові продукти (вина, пиво, кисломолочні продукти) та продукти для харчової промисловості (дріжджі, барвники), кормові продукти (біодомішки, дріжджі), медичні дріжджі. Для прикладу, на рис. 3.12 представлено фото внутрішнього вигляду промислового реактора для великомасштабного виробництва пеніциліну (чітко видна мішалка і охолоджувальна рубашка – ребриста поверхня та системи подавання живильного середовища і контролю середовища).

Білкові каталізатори — це ферменти, які  є ключовим фактором у визначенні можливостей практичної реалізації та економічних показників біотехнологічних виробництв. На останні суттєво впливають також технології концентрування субстрату та виділення цільового продукту.Високоселективні ферментативні біохімічні процеси швидко проходять при невисоких температурах і тисках, що обумовлює їх економічні переваги.
Найважливішими стадіями мікробіологічного синтезу є:
    приготування та стерилізація живильного середовища;
    вибір високоефективних штаммів мікроорганізмів та їх розмноження у лабораторії;
    одержання належної кількості мікроорганізмів у цеху чистої культури;
    ферментація;
    виділення та очистка цільового продукту;
    пакування і зберігання продукції.
В енергетиці біотехнології можна використовувати для підвищення ступеня вилучення нафти із родовищ, синтезу етанолу для автомобільного пального, розробки біопаливних елементів.
Передові країни світу (США, Японія) проводять інтенсивні дослідження з наукових та інженерних проблем біотехнологічних виробництв. За обґрунтованими прогнозами, у XXI ст. біотехнологічні продукти складуть не менш як 20 % всього обсягу товарів світового ринку.
Світова біотехнологічна індустрія знаходиться на етапі період швидкого росту. Так, протягом 2000-2004 років ця галузь збільшувала свої обсяги зі швидкістю від 9 до 22% у рік. В 2004 р. обсяг світового біотехнологічного сектора склав 105,6 млрд діл. США, при цьому більше 66% у його структурі належить медичним препаратам і технологіям. [106]. На 2004 рік частка біотехнологічної продукції становить 17,5% світового фармацевтичного ринку, і в наступні  роки за прогнозами експертів темпи росту цього сегмента ринку будуть обчислюються у двозначних цифрах
Важливість розвитку біотехнологічної індустрії визначається двома факторами: соціальним й економічним.
До соціального фактора можна віднести поліпшення якості життя людей у результаті підвищення можливостей медицини, прогресу в рішенні харчової, енергетичної й інших глобальних проблем людства. До економічного фактора — створення індустрією великої кількості високооплачуваних робочих місць і підвищення доходів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані біотехнологічні підприємства.
Беручи до уваги важливість даних факторів, багато експертів уважають, що саме біотехнологічна індустрія, а не, приміром, космонавтика або комп'ютерні технології, буде однієї з найбільш важливих галузей світової економіки в XXI столітті, що визначає положення націй на світовій арені [ 109].
При цьому слід зазначити, що якщо соціальний фактор розглядається скоріше в довгостроковій перспективі, то другий - економічний - приносить негайний результат. Як наслідок, капіталомістка, наукомістка, у більшості випадків екологічно чиста, потребуюча великої кількості висококваліфікованих співробітників і стимулююча розвиток багатьох суміжних індустрій біотехнологічна галузь розглядається центральними й регіональними органами управління в багатьох країнах як ідеальний вибір для моделі економічного розвитку своїх територій. Більше того, у світі ведеться кокурентна боротьба між країнами й регіонами за залучення біотехнологічних підприємств на свої території. Все це можна було побачити на щорічних зборах «БІО-2005» (BIO 2005 Annual Convention), що відбулися наприкінці липня у Філадельфії (США),.
Обсяг ринку відображає доходи компаній від продажу продуктів і ліцензій, ліцензійні відрахування й фінансування наукових досліджень.Україна була колись серед лідерів у розробках генно-модифікованих організмів (ГМО). Як вказував професор Сиволап, «коли ми починали займатися генетикою рослин, японські роботи на цю тему були настільки примітивні, що нас вони відверто смішили. Але з тих пір, подивитеся, які найтонші біотехнологічні досвіди японці роблять зараз!»
У цей час однозначним лідером у світі біотехнологій є США, частка яких на цьому ринку становить уже майже 50%. Головними рушійними силами їхнього успіху є величина й висока рентабельність американського медичного ринку й розвиненість інвестиційного ринку.


Похожие материалы:

 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить