Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Прогнозування нових інформаційних технологій

Прогнозування нових інформаційних технологій
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Прогнозування нових інформаційних технологій

Хвильова природа технологічних циклів дозволяє розробляти моделі розвитку як окремих технологій, так і наукомістких галузей і технологічного розвитку в цілому. Наприклад, серед цифрових технологій є такі, життєвий цикл яких становить 18 місяців і менше. Тобто, такі технології не встигають пройти етап виробництва, тим більше комерціалізації, вже не кажучи про етап використання їх суспільством, як соціального блага. І таких прикладів багато.
З іншого боку слід врахувати, що на кожному витку розвитку науки і техніки ріст технічного рівня продукції, що виробляється, обмежений. З наближенням його до верхньої межі, витрати, що пов’язані з підвищенням технічного рівня виробу, різко зростають [53].
У зв’язку з тим, що технологічний прорив для України можливий із впровадженням технологій п'ятого укладу й відновлення зруйнованого ланцюжка «освіта - наука - виробництво», необхідно розглянути, у першу чергу, прогноз розвитку цих сучасних технологій. Особливо це стосується інформаційних технологій. Експерти компанії Intel запропонували свій прогноз найбільш перспективних тенденцій в ІТ-сфері 2007 року, які, на їхню думку, стануть визначальними й значно змінять стиль роботи й життя людей.
Перше місце експерти відвели повсюдної мобільності, що в 2007 році стала реальністю. Корпоративні й домашні користувачі високо оцінили зручності мобільних обчислень, уже сьогодні кожен третій проданий ПК — це ноутбук. Портативні обчислювальні пристрої стають усе більше продуктивне й зручними, а їхнє енергоспоживання знижується, тому в людей з'являється набагато більше можливостей для роботи й відпочинку [63].
Друге місце - повсюдний широкосмуговий доступ в Інтернет також стає реальністю. Сьогодні практично половина жителів Європейського Союзу регулярно використовує інтернет, тому не дивно, що в 2006 році потреба у високоякісному швидкісному доступі істотно виросла. В 2008 році нові бездротові телекомунікаційні технології, такі, як WiMAX, дозволять досягти величезного прогресу в цій області. Поль Отелліні (Paul S. Otellini), президент і головний виконавчий директор корпорації Intel, уважає, що «наступним переворотом в області інформаційних технологій стане можливість скрізного широкосмугового доступу в інтернет, у будь-який час й у будь-якому місці».
Розвиток телекомунікаційних технологій — від звичайного зв'язку до інструментів для загальної роботи— досягне якісно нового рівня — це третя тенденція 2008 року. Електронна пошта, мобільні телефони й інтернет значно прискорили й спростили спілкування людей, вплинувши на життя людей, уважають в Intel. Але зараз людство знаходиться на порозі нової ери телекомунікацій. Передові технології дозволяють організовувати обмін мультімедійною інформацією й забезпечують спілкування з високою якістю й реалістичністю. Використання відеоконференцій і веб-конференцій для приватних і ділових контактів зробить зв'язок більш прямими й безпосереднім, потужним засобом для налагодження взаємин. За прогнозами, до 2015 року 80% всіх корпоративних працівників у світі будуть працювати спільно, при цьому в них не буде необхідності зустрічатися особисто. Тому важливість технологій для організації колективної діяльності буде продовжувати зростати.
Ріст потужності й продуктивності обчислювальних систем у з'єднанні з появою нових бізнесів-моделей в індустрії розваг приведе до значного збільшення обсягів завантаження з інтернету мультімедійної інформації.
Розвиток технологій піде по шляху орієнтації на масового споживача. Уже давно пройшли часи, коли при розробці нових технологій ураховувалися потреби тільки корпоративних клієнтів і державних організацій, а потім проводилася їхня незначна адаптація для потреб приватних споживачів. Зараз картина повністю змінилася: розвиток технологій визначається споживчим попитом на масовому ринку, уважають в Intel. Ясно, що ділові користувачі не стануть установлювати ігрові приставки замість офісних ПК, однак тенденція переміщення фокуса розвитку убік масового сегмента буде продовжувати визначати «портрет» області інформаційних технологій. В 2007 році й далі попит технічно обізнаних споживачів на високоякісні цифрові розваги буде зростати. Розробка нових стандартів і конвергенція технологій дозволять використати безліч спільних технологій. Intel уже працює в цьому напрямку  з компаніями NTL й Virgin Mobile, Google й YouTube, Yahoo й eBay.
Збільшення потужності ПК веде до появи нових моделей його використання. За останні 5 років значно виросла популярність комп'ютерних ігор, додатків для завантаження музики й відео, перегляду потокового відео, а також інших мультимедийных додатків. З появою багатоядерних процесорів обчислювальної потужності ПК стало досить для того, щоб істотно підвищити якість цифрових розваг. Багатоядерні процесори дозволять організовувати реальне багатозадачне середовище. Пошук вірусів або резервне копіювання можна буде виконувати у фоновому режимі, при цьому робота основних додатків не буде сповільнюватися, чим би не займався користувач за допомогою ПК — по електронній пошті, участю у відеоконференції, редагуванням зображень або табличних обчислень. За словами Поля Отелліні, «сьогодні в області високих технологій відбуваються найбільш серйозні зміни за останні десятиліття. Починається нова ера, коли питання продуктивності й енергозбереження стають найважливішими для всіх сегментів ринку й для всіх аспектів обчислень».
Необхідність дотримання екологічних й економічних вимог приведе до того, що в 2008 році енергетичній ефективності обчислювальних систем буде приділятися особливу увагу. При цьому кількість обчислювальних пристроїв буде зростати, а їхні функціональні можливості — збільшуватися. Відповідно до результатів недавніх досліджень, через глобальне потепління доходи світової економіки можуть скоротитися на 20%. Однак у  доповіді Stern про зміни клімату повідомляється, що якщо почати вживати необхідних заходів уже зараз, те витрати на  них не  перевищать 1% від світового ВВП. Сьогодні багато ІТ-керівників прагнуть до скорочення витрат на  електроенергію, при цьому підвищення продуктивності обов'язково повинне супроводжуватися зниженням енергоспоживання.
Ліквідація нерівності доступу до цифрових технологій буде залишатися пріоритетним завданням. Розвиток інформаційних технологій дає людям величезні переваги, але усе гостріше встає проблема, пов'язана з тим, що ІТ доступно поки ще не всім. Тому ліквідація цифрової нерівності в усім світі є однієї з найважливіших завдань. Донедавна  основна увага приділялася організації доступу до високих технологій, але тепер прийшов час задуматися про результати цього процесу. Більш того, навіть у Європі до цифрової рівності ще далеко. Наприклад, сьогодні тільки 45% жителів Польщі мають доступ до ПК. Ліквидація комп'ютерної безграмотності стане найважливішим завданням у  Європі. Доступ до  інформаційних технологій може принести вигоди окремим людям, суспільству в  цілому й  економіці тільки в  тому випадку, якщо люди зможуть використати ці технології. Багато хто поки не вважає це проблемою, але  в  той  же час більше третини жителів Європейського Союзу взагалі не мають досвіду роботи на  комп'ютері. Придбання технічних знань, у першу чергу, необхідно для створення в  Європі інтелектуальної економіки, не  говорячи вже про  підвищення рівня життя.


 

You have no rights to post comments