Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Основні схеми підключення користувачів до мережі інтернет

Основні схеми підключення користувачів до мережі інтернет
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Internet - найбільша глобальна комп'ютерна мережа, що зв'язує десятки мільйонів абонентів у більш як 150 країнах світу. Щомісяця її поширеність зростає на 7-10%. Internet утворює немовби ядро, яке забезпечує, взаємодію інформаційних мереж, що належать різним установам у всьому світі. Якщо раніше вона використовувалася виключно як середовище для передачі файлів і повідомлень електронної пошти, то сьогодні вирішуються більш складні завдання, які підтримують функції мережного пошуку та доступу до розподілених інформаційних ресурсів й електронних архівів. Таким чином, Internet можна розглядати як деякий глобальний інформаційний простір.
Для підключення до Internet необхідно придбати модем і вибрати провайдера.
Провайдер - це організація, яка надає платний доступ до служб Інтернету. Передачу інформації провайдери здійснюють через спеціальні високошвидкісні канали - волоконно-оптичні кабелі, супутник або радіозв'язок. Вибір провайдера в головному залежить від ціни, яку необхідно заплатити за надані послуги, та якості каналів зв'язку.
Є декілька способів під'єднання до глобальної мережі: через супутник, через виділену лінію, через радіозв'язок, через локальну мережу, за допомогою телефонної лінії тощо. Перші чотири види зв'язку є продуктивнішими, однак значно дорожчі і не всім користувачам доступні. Більшість клієнтів усе ж таки використовують телефонні лінії (зв'язок додзво-нювання Dial-Up). Це не є найефективнніший спосіб доступу, оскільки у нашій країні в основному використовуються аналогові телефонні лінії, а їхня пропускна спроможність досить низька. Зате він дешевий і доступний.
Є два основні види під'єднання - сеансове та постійне. Вони відрізняються якістю зв'язку та часом роботи клієнта в Інтернет. У сеансовому під'єднанні зв'язок відбувається порівняно недовго й оплата здійснюється похвилинно. Дані передаються в аналоговому вигляді. У разі постійного під'єднання комп'ютер підключений до Інтернет постійно, а оплата залежить від обсягу пересланої інформації. Дані передаються у цифровому вигляді.
Слово модем утворено від двох слів - модулятор і демодулятор. Модем - це пристрій, який дає змогу передавати сигнали між комп'ютерами через аналогові лінії зв'язку. Під час пересилання інформації від комп'ютера модем виконує модуляцію (заміну) цифрового сигналу аналоговим, а під час надходження - демодуляцію (зворотну заміну) аналогового сигналу цифровим. Якщо комп'ютери з'єднані телефонною лінією, то використовують телефонні модеми. Телефонні модеми бувають внутрішніми, зовнішніми й інтегрованими. Внутрішні модеми вставляють у материнську плату так, як, наприклад, звукову або відеоплату. Зовнішні модеми — це окремий пристрій, який з'єднаний з комп'ютером через СОМ-порт або порт USB, і має свій незалежний блок живлення. Інтегровані модеми вбудовані в материнську плату комп'ютера. Той чи інший вид модему має свої переваги та недоліки. Наприклад, внутрішній модем працює швидше, бо не має зв'яз-ку через СОМ-порт, який сповільнює роботу, однак результатів його функціонування наочно не видно. Крім того, зовнішній модем можна увімкнути чи вимкнути незалежно від стану комп'ютера, перенести на інший комп'ютер, а внутрішній  —    ні. Внутрішні модеми дешевші від зовнішніх.
Програмне забезпечення для роботи в Інтернеті.
У всіх ресурсах Internet, зокрема й у Веб-сторінках, є своя адреса, задана у вигляді URL (Uniform Resource Locator – уніфікований локатор ресурсів). URL – це стандарт, прийнятий в мережі Інтернет для визначення місцезнаходження будь-якого ресурсу: документа чи служби. URL складається з трьох частин: (схема, хост, шлях) http://www.microsoft.com/windows
Для доступу до Веб-сторінок використовують спеціальні програми Web-браузери.
Перший web-броузер з назвою Line Mode Browser створив Тим Берне Лі у 1990 році. Цей web-броузер функціонував у командному режимі і обслуговувався програмою Telnet. Перший графічний броузер Mosaic створено у 1993 р. Тепер існує багато броузерів, однак найпопулярніші є Netscape Navigator та Internet Explorer. Принципи роботи різних броузерів незначно відрізняться один від одного. До стандартного комплекту Windows входить доволі потужний web-броузер Internet Explorer. Розглянемо власне цю програму.
Перед тим, як почати працювати з програмою Internet Explorer, потрібно підготувати web-броузер до зручної для користувача роботи. Ці налаштування виконують лише один раз, і вони діятимуть у наступних сеансах автоматично. Розглянемо найважливіші установки.
1.    Після введення користувачем адреси з помилкою броузери автоматично звертаються до деякої бази даних з метою відшукати сторінку з подібною адресою. Internet Explorer за замочуванням звернеться до бази даних свого виробника —компанії Microsoft. Від таких дій броузера мало користі, тому слід навчити броузер не робити запитів до своєї бази даних.
2.    Web-сайти та web-сторінки можуть час від часу змінюватися. Зазвичай броузери автоматично методом копіювання поновлюють ті сторінки, адреси яких занесені користувачем у папку Улюблені (Favorites).  Це займає певний час. Якщо в такому автоматичному поновленні немає потреби, варто від нього відмовитись.
3.    Профілем користувача називають особисті відомості про користувача, а саме: ім'я, домашня адреса, службові реквізити, посада, відомості про сім'ю тощо. Броузер налаштований так, щоб автоматично відсилати своєму виробникові інформацію про користувача.
4.    Під час приєднання до Інтернет кожний броузер запускає початкову сторінку. За замовчуванням Internet Explorer завантажує сторінку компанії свого виробника - фірми Microsoft. Користувачеві вона навряд чи буде корисною, тому варто задати адресу своєї сторінки, адресу web-порталу або починати роботу браузера з порожньої.
5.    Якщо користувач відвідує деякі сторінки часто, не варто кожного разу вводити їхні адреси. Достатньо занести ці адреси в папку Улюблені.
6.    Броузер дає змогу відшукати потрібну інформацію на сторінці за допомогою ключових слів.
7.    Усі сторінки, які відвідував користувач останнім часом, Internet Explorer заносить у журнал.
8.    Web-сторінки користувач може зберегти на своєму комп'ютері.
9.    Броузер також дає змогу переглянути зв'язані посилання, надіслати або отримати пошту, перечитати новини, відправити електронною поштою посилання на сторінку або саму сторінку, відредагувати сторінку засобами редактора Word тощо. Принципи роботи всіх Web-браузерів однакові. Познайомившись з одним із них, користувач зможе працювати з будь-яким. Основна функція браузера — забезпечити доступ до ресурсів Web.
10.    Запустити програму Internet Explorer можна або клацнувши двічі на її піктограмі що розташовується на робочому столі, або скориставшись пунктом Програми головного меню. Структура вікна Internet Explorer є стандартною.
При першому запуску в ньому містяться три панелі інструментів: стандартна, панель адреси і панель посилань. Користувач може настроїти місцеположення і розміри панелей на свій розсуд, просто перетягуючи їх у потрібний бік. Кнопки на панелях зазвичай чорно-білі. Коли курсор миші потрапляє на кнопку, вона ніби засвічується — стає кольоровою. Пункт меню Вид дає змогу прибрати панелі інструментів і рядок стану з екрана, щоб залишити більше місця для Web-сторінки. Підпункт Размер шрифта цього ж пункту меню дає змогу регулювати розмір шрифту від дуже великого до дуже дрібного. За замовчуванням при запуску Internet Explorer відкривається початкова (основна) сторінка фірми Microsoft. Користувач може зробити початковою ,будь-яку Web-сторінку, що йому сподобалася.
Найпростіший спосіб відкрити Web-сторінку — набрати її Url-адресу в полі Адрес, і натиснути Enter. В Url-адресах схему http:// вводити потреби нема: вона додасться автоматично. Решту схем слід уводити обов'язково, Internet Explorer веде журнал адрес всіх Web-серверів, які вже відвідувалися. Замість того, щоб набирати адресу такого сервера ще раз, знайдіть його у списку Адрес, який відкрився, і натисніть Enter (або двічі клацніть на ньому).
Інформацію про попередні відвідування Web-серверів можна отримати, скориставшись кнопкою Журнал на панелі інструментів.
Відкрити Web-сторінку можна й іншим способом: оберіть команду Файл/Открыть і введіть Url-адресу в діалогове вікно, що відкрилося (або виберіть зі списку, що розкривається). Натисніть кнопку ОК (або клавіш Enter). Підпункт меню Вид/Переход зберігає список Web-сторінок, що відкрилися під час поточного сеансу. Можна обрати будь-яку з них. Цей список очищується під час перезавантаження або при вимиканні комп'ютери. Адреса відкритої у певний момент Web-сторінки позначена. Клацання на кнопці Вперед панелі інструментів перемістить позначку до наступного елемента і відкриє відповідну Web-сторінку. Аналогічні, клацання на кнопці Назад перемістить позначку і відкриє попередню Web-сторінку. Можна також користуватися командами Вперед і Назад підпункту Переход меню Вид.
Якщо помилково набрано Web-адресу не тієї сторінки, котра потрібна, або випадкове клацання зроблене не на тому посиланні, процес завантаження сторінки можна зупинити. Для цього слід натиснути кнопку Остановить на панелі інструментів, або виконати команду Остановить у меню Вид, або натиснути клавіш Еsс. Якщо ж ця сторінка все-таки потрібна, процес її завантаження можна поновити. Для цього треба натиснути на кнопку Обновить на панелі інструментів, або виконати команду Обновить у меню Вид, або натиснути клавіш F5.
Можна переглядати відразу кілька Web-сторінок у різних вікнах. Щоб відкрити нове вікно, скористайтеся командою Файл/ Создать /Окно (або відповідною комбінацією гарячих клавішів Сtrl+N). Працювати з кількома вікнами зручно, коли, наприклад, в одному вікні відкрито список посилань на Web-cторінки, а кожна з них відкривається в окремому вікні, отже, в будь-який момент можна легко повернутися до списку. Крім того, в той час, коли відбувається завантаження Web-сторінки в одному вікні, можна переглядати вміст іншого.
Відкрити нове вікно можна також, користуючись контекстним меню посилання на Web-сторінки. За командою Открыть в новом окне відповідну сторінку буде відкрито в окремому вікні. Панель посилань дає змогу відкрити конкретні Web-сторінки.


 

You have no rights to post comments