Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Урок № 30 Способи розв’язання конфліктів

Урок № 30 Способи розв’язання конфліктів
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Урок № 30 Способи розв’язання конфліктів

Мета уроку: розглянути способи розв’язання конфліктів; розвивати знання учнів про толерантність і можливість попередження та позитивного розв’язання конфліктів.
Очікувані результати: учні повинні пояснювати способи розв’язання конфліктів, необхідність конструктивного розв’язання конфліктів; учні повинні розуміти можливість попередження конфліктів; учні повинні характеризувати можливості попередження конфліктів.
Обладнання:                                             
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Розумний слова побоїться, а дурневі й батіг не допоможе.
(Народна мудрість)
1. Організаційний етап
2. Актуалізація опорних знань
2.1. Перевірка індивідуальних домашніх завдань.
2.2. Фронтальна бесіда.
1.    Що таке конфлікт?
2.    Чому виникають конфлікти?
3.    Які є типи конфліктів?
4.    Чи можна попередити конфліктну ситуацію?
2.3. Аналіз проблемної ситуації.
На шкільний конкурс від класу необхідно було представити один малюнок. Микола сам запропонував зробити малюнок, але у визначений день не прийшов до школи.
— Що робити?
2.4. «Вірю — не вірю».
Учні позначають ті твердження, що вважають правильними.
Конфліктна ситуація виникне в класі під час...
а)    вибору назви своєї команди в грі КВК;
б)    розподілу ролей у класній виставі;
в)    виконання контрольної роботи;
г)    складання сценарію для новорічного свята;
д)      самостійного проходження психологічного тесту.
Звернути увагу учнів, що ситуації а), б), г) не обов’язково призведуть до конфлікту. Це залежить від поведінки учнів під час обговорення певних моментів.
3. Мотивація навчальної діяльності
3.1. Повідомлення теми уроку та формулювання разом з учнями мети та задач вивчення нового матеріалу.
3.2. Проблемне запитання.
— Чи можливе взагалі безконфліктне життя людини?
4. Етап засвоєння нових знань
1.    Поведінка в конфліктній ситуації (пояснення вчителя).
2.    Правила поведінки в конфліктних ситуаціях («Мозковий штурм»).
Усі пропозиції фіксуються на дошці. Після того, як усі бажаючі висловилися, скласти загальний алгоритм поведінки, що допоможе в конфлікті будь-якого типу.
Узагальнення «мозкового штурму»:
1.    Спробуй оцінити суть розбіжностей.
2.    Спробуй оцінити (+) і (–) кожне рішення.
3.    Спробуй скласти схему дії, що враховує різні інтереси.
4.    Висловлюй свою думку спокійно,  без образи для інших.
3.    Аналіз конфліктної ситуації.
Один учень списав в іншого вірші і, скориставшись його хворобою, надіслав їх на творчий конкурс. Він посів перше місце та отримав коштовний подарунок. Крім того, по місцевому телебаченню показали про нього сюжет. Справжній автор віршів подав скаргу в телередакцію.
Дискусія:
— Який розв’язок цього конфлікту ви бачите? (Ситуація ускладнюється тим, що плагіатор займається боксом.)
5. Узагальнення та закріплення знань
5.1. Практична робота «Моделювання ситуацій із конструктивним розв’язанням конфліктів».
5.2. Робота з підручником:
а) складання опорного конспекту в робочому зошиті;
б)    обговорення малюнків (робота в парах).
5.3. Робота з друкованим зошитом [5], c. 59–60.
5.4. «Літературна вітальня».
Учні по ролях читають байку «Зозуля і Півень».
Обговорення:
— Чи є поведінка головних героїв засобом уникнення будь-яких конфліктів?
— Якими є наслідки такої поведінки?
5.5. Обговорення епіграфа до уроку та відповідь на проблемне запитання.
6. Підбиття підсумків уроку
«Вільний мікрофон»
— Сьогодні на уроці найцікавішим було...
7. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
Індивідуальні завдання.
1.    Склади життєві ситуації з агресивною та конструктивною поведінкою учнів 6 класу в конфліктній ситуації.
3.    Пройди психологічні тести, пізнай себе та зроби висновки (роздавальний матеріал).
3.    Підготувати вірші про спілкування з ознаками конфліктних ситуацій.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить