Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Національні особливості спілкування

Національні особливості спілкування
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 4
ХудшийЛучший 

Національні особливості спілкування

•    У Греції й Туреччині виставлені вперед два пальці — дуже образливий жест, мало не як плюнути в обличчя.
•    У Болгарії кивання головою означає заперечення, а рух головою з боку в бік — згоду.
•    У Португалії образливий жест для українця — дуля — означає, що його благословляють, бажають удачі. Якщо ж дулею доторкнулися до мочки вуха, це означає схвалення.
•    Якщо голландець крутить пальцем біля скроні, він дає зрозуміти, що захоплюється вашою дотепністю.
•    Жест героїв голлівудських фільмів «о’кей»: кружечок, утворений за допомогою великого і вказівного пальців дуже поширений в англомовних країнах. Але у Франції він означає «нуль», «нічого», а у середземноморських країнах у такий спосіб показують... нетрадиційну сексуальну орієнтацію!
•    Піднятим угору великим пальцем в Англії, Америці, Австралії прийнято зупиняти машину, у Греції — це дуже грубий жест і означає «замовкни!», а італійці таким чином показують цифру «1».
•    Піднятий середній палець у більшості європейських країн — це теж презирливий і образливий жест. Перебуваючи в чужій країні, звичкою показувати щось на пальцях взагалі краще не зловживати: дуже легко потрапити у незручне становище.
•    В Алжирі та Єгипті люди кличуть один одного за допомогою такого ж жесту, як ми махаємо один одному при прощанні.
В ісламських країнах надається великого значення тому, якою саме рукою — лівою чи правою — виконано дію. Подати кому-небудь гроші чи подарунок лівою рукою означає смертельно образити, оскільки в мусульманських культурах ліва рука вважається нечистою.
•    Німецькі студенти вітають викладача, який зайшов в аудиторію, постукуванням кісточками пальців по столах. А свою незгоду з викладачем студенти можуть продемонструвати... голосним шарканням ніг по підлозі аудиторії.
•    В австрійців прогладжування уявної голови означає, що новини, які хтось повідомляє, вже не актуальні. А бажають удачі австрійці, стукаючи кулаком по уявному столу.
•    Є відмінності у різних народів і в сприйнятті простору. Так, американці звикли працювати у відкритих приміщеннях. В американських офісах не зачиняють двері кабінетів, багато будинків у Нью-Йорку побудовані цілком зі скла і проглядаються наскрізь. Тут усі, від директора до кур’єра, постійно на виду. Це створює у працівників певний стереотип поведінки: «усі разом роблять одну справу».У німців такі приміщення викликають лише роздратування. Відчинені двері у них означають безлад і непорядок.
Для американця та й для українця не спілкуватися з людиною, яка перебуває з ним в одному приміщенні,— ознака дуже негативного до цієї людини ставлення. А для англійця це звична і нормальна форма поведінки. Американець, коли бажає побути сам, іде в іншу кімнату і зачиняє двері. Англієць же з дитинства не звик користуватися простором, щоб відгородитися від інших. При такій поведінці співрозмовника він вирішить, що з ним щось негаразд.

Цікаві факти
•    80 % інформації при спілкуванні передається не словами, а жестами, мімікою, рухом очей, тембром та рівнем голосу і т. п.
•    Найстаріший жест — «ріжки» (мізинець і вказівний палець висунуті вперед, а безіменний і середній пальці загнуті). Походження цього жесту датується приблизно IV–VI тисячоліттям до н. е. Зображення цього жесту можна побачити на печерних малюнках, на фресках та гробницях етрусків, які населяли територію сучасної Італії. У ті часи цим жестом відганяли злих духів. Щоправда, тепер у багатьох народів Європи цей жест має образливе значення.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить