Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Урок № 21 Безпека пасажира

Урок № 21 Безпека пасажира
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 

Урок № 21 Безпека пасажира

Мета уроку: розглянути правила безпеки пасажира суспільного транспорту; розвивати вміння та навички розпізнавання небезпечних ситуацій для пасажирів та адекватних дій в небезпечних ситуаціях.
Очікувані результати: учні повинні називати правила поведінки пасажира суспільного транспорту; учні повинні пояснювати необхідність дотримання правил поведінки пасажирів суспільного транспорту; учні повинні виконувати правила для пасажирів, правила поведінки свідка або учасника ДТП, правила надання першої допомоги при ДТП.
Обладнання:                                             
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Як на гріх, то й граблі стріляють. (Народна мудрість)
1. Організаційний етап
2. Актуалізація опорних знань
2.1. Перевірка індивідуальних домашніх завдань.
2.2. Тестове завдання для контролю знань (тест № 19, роздавальний матеріал).
Відповіді: 1 б, в; 2 а, г; 3 б, в, г; 4 а, б, г; 5 г; 6 а, г.
2.3. Усне опитування «Розумні велосипедисти».
1.    На яких велосипедах можуть їздити учні 6 класу?
2.    Назвіть дорожні знаки, що регулюють рух велосипедистів.
3.    Для чого призначений багажник велосипеда?
4.    Чим обов’язково має бути оздоблений безпечний велосипед?
5.    Назвіть найпоширеніші помилки, яких припускаються велосипедисти.
2.4. «Реклама» (творче завдання для декількох учнів).
Учні в довільній формі рекламують велосипед як транспортний засіб, що має певні переваги.
2.5. Інтелектуальна розминка «Що було б...»
— Що було б, якби велосипедисти здавали іспит у ДАІ на права водія?

3. Мотивація навчальної діяльності
3.1. Повідомлення теми уроку та формулювання разом з учнями мети та задач вивчення нового матеріалу.
3.2. Проблемне запитання.
— Чи можуть пасажири спровокувати ДТП?
4. Етап засвоєння нових знань
1.    Види пасажирського транспорту (складання схеми в ході фронтальної бесіди).
2.    Безпека пасажирів (робота в групах)
Завдання: скласти правила поведінки пасажирів.
1 група: пасажири автобуса;
2 група: пасажири трамвая;
3 група: пасажири маршрутного таксі;
4 група: пасажири метро.
Учні читають матеріал підручника і складають правила поведінки в певному виді транспорту. Представники групи заповнюють таблицю. Учитель оцінює правильність і креативність відповідей.
№ групи    Правила поведінки
пасажира    Оцінка
за правильність    Оцінка за креативність презентації
Пасажир повинен    Забороняється       

3.    Загальні правила безпеки пасажирів.
Фронтальна робота зі складання пам’ятки пасажира на дошці та в робочих зошитах.
5. Узагальнення та закріплення знань
5.1. Робота з підручником.
Обговорення малюнків та життєвих ситуацій.
5.2. Бліц-опитування «Так чи ні?».
Учні на аркуші ставлять позначку «+», якщо вони згодні з твердженням, а «–», якщо ні.
Відповіді:
«+» 1, 3, 4, 7, 10;  «–» 2, 5, 6, 8, 9, 11, 12.
5.3. Додаткові узагальнюючі тестові завдання для індивідуальної або колективної роботи (роздавальний матеріал).
Заповнення тесту після обговорення в парах або групах.
«Я пасажир легкового автомобіля».
Відповіді: 1 а, б, в, г; 2 б; 3 а; 4 г; 5 б; 6 в; 7 б; 8 б; 9 а, б; 10 б; 11 б; 12 а.
«Я пасажир метро».
Відповіді: 1 а; 2 б; 3 а; 4 б, г; 5 а; 6 а; 7 а; 8 а, б, г; 9 а; 10 а, б; 11 б, в; 12 б.
«Я пасажир мотоцикла чи вантажного автомобіля».
Відповіді: 1 а; 2 г; 3 б; 4 а, б, в; 5 в, г; 6 б; 7 а; 8 а; 9 а; 10 б; 11 в; 12 б, в.
5.4. Індивідуальні картки.
5.5. Розгадування кросворда.
5.6. Відповідь на проблемне запитання.
6. Підбиття підсумків уроку
«Вільний мікрофон»
— Чому вивченню правил безпечної поведінки на дорогах та в транспорті приділяється так багато уваги?
7. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
8. Підготовка до наступного заняття
Розділити клас на три групи: «Пішоходи», «Велосипедисти», «Пасажири».
Кожна група готує невелике повідомлення про історію становлення правил дорожнього руху.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить