Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Урок № 17 Безпека в будівлях

Урок № 17 Безпека в будівлях
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 5
ХудшийЛучший 

Урок № 17 Безпека в будівлях

Мета уроку: розглянути можливі небезпечні ситуації в будівлях, комунальних мережах та алгоритми дії в небезпечних ситуаціях; розвивати знання учнів про попередження небезпечних ситуацій у будівлях; формувати практичні вміння та навички звернення по допомогу.
Очікувані результати: учні повинні називати причини та наслідки аварій на комунальних мережах та інших небезпечних ситуацій; учні повинні пояснювати дії при небезпеці в будівлях; учні повинні розуміти необхідність адекватно діяти в екстремальних ситуаціях; учні повинні вибирати оптимальні шляхи евакуації з приміщення; учні повинні вміти звертатися до відповідних служб по допомогу.
Обладнання:                                             
Тип уроку:    засвоєння нових знань.
Мале тілом, та велике духом. (Народна мудрість)
1. Організаційний етап
2. Актуалізація опорних знань
2.1. Перевірка індивідуальних домашніх завдань.
2.2. Фронтальне опитування.
1.    Чи можна зберігати ліки на верхній полиці кухонної шафи?
2.    Чи є особливі правила використання для різних речовин побутової хімії?
3.    Як надати першу допомогу при отруєнні?
2.3. Тестове завдання для контролю знань (тест № 14, роздавальний матеріал).
Відповіді: 1 а, г; 2 а, б; 3 б, в, г; 4 б, в, г; 5 б, в; 6 а, г.
2.4. «Швидка допомога».
Біля дошки три учні мають швидко надати допомогу (теоретично) в небезпечній ситуації, що пропонують учні з місця.
Приклади ситуацій:
під час прання свербить шкіра рук; пральний порошок потрапив в очі; дитина з’їла ліки без дозволу, розлився лак на підлогу, розбився термометр тощо.
2.5. Гра «Обачливі батьки та розумні діти» (робота в групах).
Група «батьків» і група «дітей» незалежно одна від одної готують поради, як слід поводитися вдома, щоб запобігти різних небезпек.
«Батьки» зачитують (по черзі) поради «дітям». Якщо в «дітей» є така порада в переліку, то «діти» одержують 1 бал, а якщо ні — 1 бал одержують «батьки».
Якщо перемогли «батьки», то назва команди змінюється на «Обачливі батьки», а якщо «діти» — вони стають «Розумними дітьми».
3. Мотивація навчальної діяльності
3.1. Повідомлення теми уроку та формулювання разом з учнями мети та задач вивчення нового матеріалу.
3.2. Проблемне запитання.
— Чи можна заздалегідь передбачити небезпечні ситуації в житлових приміщеннях?

4. Етап засвоєння нових знань
План пояснення нового матеріалу
1.    Небезпека в побуті
2.    Небезпечні іграшки.
3.    Небезпечні ігри в будівлях.
4.    Небезпеки комунальних мереж.
5. Узагальнення та закріплення знань
5.1. Рольова гра «Один удома».
1 група: порушення водопостачання;
2 група: порушення електропостачання;
3 група: порушення теплопостачання;
4 група: порушення газопостачання;
5 група: порушення роботи каналізації.
Завдання групам:
1)    прочитати та обговорити матеріал підручника;
2)    визначити причини виникнення порушення;
3)    спрогнозувати наслідки порушення;
4)    визначити послідовність дій у цій небезпечній ситуації;
5)    продумати, як можна запобігти цьому порушенню.
Представники груп заповнюють таблицю на дошці:
Група    Причини аварії    Дії під час порушення    Запобіжні дії    Самооцінка роботи    Взаємооцінка роботи

5.2. Фронтальна бесіда.
1.    Яка небезпека очікує від гри з петардами?
2.    Чи можна ховатися під час гри на горищі або в підвалі? Чому?
3.    Чи можна під час гри пересувати меблі, електроприлади?
5.3. Творча робота.
Учні в групах або в парах малюють попереджувальні плакати для першокласників, що ілюструють небезпечні ігри в будівлях, та небезпечні іграшки.
5.5. Робота з друкованим зошитом [5], c. 33–34.
5.6. Розгадування кросворда «Безпека в будівлях».
5.7. Обговорення епіграфа до уроку та відповідь на проблемне запитання.
6. Підбиття підсумків уроку
Підсумкова бесіда про важливість запобігання небезпечних ситуацій у будівлях.
7. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
Індивідуальні завдання.
1.    Які небезпечні ситуації можливі на кухні?
2.    Які небезпечні ситуації можливі у звичайній кімнаті?
3.    Підготуй загадки, прислів’я та вірші до теми «Пожежна безпека».


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить