Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Урок № 14 Електронебезпека

Урок № 14 Електронебезпека
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Урок № 14 Електронебезпека

Мета уроку: розглянути правила електробезпеки в побуті та дію електроструму на організм людини; розвивати знання учнів про наслідки необережного поводження з електроприладами та електродротами.
Очікувані результати: учні повинні називати наслідки ураження електрострумом; учні повинні наводити приклади необережного поводження з електроприладами й електрострумом; учні повинні розпізнавати необхідність виконання правил електробезпеки; учні повинні виконувати алгоритм надання першої допомоги при ураженні електрострумом та забезпечувати власну безпеку.
Обладнання:                                             
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Наука — це не лише знання, але й уміння користуватися
цими знаннями. (В. О. Ключевський)
1. Організаційний етап
1.1. Привітання, фізкультхвилинка.
1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком _______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх ________.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
2. Актуалізація опорних знань
2.1. Перевірка індивідуальних домашніх завдань.
2.2. Тестове завдання (тест № 9, роздавальний матеріал).
Відповіді: 1 в; 2 а, б, в; 3 б, г; 4 в, г; 5 г; 6 а, в, г.
2.3. Вікторина «Безпека — небезпека».
Учні спочатку відгадують загадки, а потім визначають, електронебезпечною є відповідь чи ні.
3. Мотивація навчальної діяльності
3.1. Повідомлення теми уроку.
3.2. Формулювання разом з учнями мети та задач вивчення нового матеріалу.
3.3. Проблемне запитання.
— Чи достатньо виконувати правила поводження з електроприладами для забезпечення електробезпеки?
4. Етап засвоєння нових знань
План пояснення нового матеріалу
1.    Електропровідність.
2.    Електронебезпека вдома:
а)    електропроводка (види та причини пошкодження);
б)    електроприлади (причини та ознаки несправності).
3.    Електронебезпека на вулиці.
4.    Дія електроструму на організм.
5.    Правила безпечного поводження з електрикою.
6.    Перша допомога при ураженні електричним струмом (робота з підручником).
Учні виписують у робочий зошит правила першої допомоги при ураженні електричним струмом. Можна обвести їх кольоровим олівцем.
5. Узагальнення та закріплення знань
5.1. Практична робота «Моделювання допомоги при ураженні електричним струмом».
5.2. Експрес-контроль [7], тест № 6.
Відповіді.
Варіант 1: 1 б; 2 а; 3 в; 4 г; 5 в; 6 а, б, г.
Варіант 2: 1 г; 2 в; 3 г; 4 б; 5 б; 6 а.
5.3. Тестове завдання для закріплення знань (тест № 10, роздавальний матеріал).
Відповіді: 1 а, б, г; 2 б, в, г; 3 а, г; 4 а, г; 5 б, г; 6 а, в, г.
5.4. Розгадування кросворда «Електронебезпека».
5.5. Робота з підручником.
Обговорення життєвої ситуації за малюнками.
5.6. Творче завдання (колективна робота або в групах).
Учні мають скласти для молодших школярів пам’ятку щодо безпечного поводження з електроприладами. Це можуть бути малюнки, оповідання-казка, вірш тощо.
5.7. Фронтальна бесіда.
1.    Якими електроприладами можуть користуватися учні 6 класу?
2.    У якому випадку електророзетки можуть стати небезпечними?
3.    За якими ознаками можна визначити небезпечність електроприладів?
4.    Як поводитися при загоранні електроприладів?
5.8. Робота з друкованим зошитом [5], c. 33–34.
5.9. Обговорення епіграфа до уроку.
5.10. Відповідь на проблемне запитання.
6. Підбиття підсумків уроку
Підсумкова бесіда, складання «Особистого кошика»
7. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
7.1. Завдання для всього класу.
Підручник: _________________________________________
Робочий зошит: _____________________________________
7.2. Індивідуальні завдання.
1.    Які електроприлади ти використовуєш самостійно?
2.    Чому електроприлади не дозволяють включати в розетку малим дітям?
3.    Для чого на розетки ставлять заглушки?


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить