Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Урок № 1 Людина в навколишньому середовищ

Урок № 1 Людина в навколишньому середовищ
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Урок № 1 Людина в навколишньому середовищі

Мета уроку:    розглянути складові навколишнього середовища та вплив довкілля на здоров’я; розвивати вміння учнів аналізувати вплив навколишнього середовища на людину.
Очікувані результати: учні повинні називати чинники середовища, що впливають на здоров’я; учні повинні наводити приклади впливу чинників середовища на здоров’я.
Обладнання:                                             .
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Є таке тверде правило: вранці встав, умився,
привів себе до ладу — одразу приведи до ладу свою планету.
(А. де Сент-Екзюпері).

1. Організаційний етап
1.1. Привітання, фізкультхвилинка.
1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком _____, кількість присутніх на уроці ________, відсутніх ________.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.

2. Актуалізація опорних знань
«Асоціативний кущ»
Складання асоціативної схеми «Навколишнє середовище» на дошці. Обговорення.

3. Мотивація навчальної діяльності
3.1. Повідомлення теми уроку.
3.2. Формулювання разом з учнями мети та задач вивчення нового матеріалу.
3.3. Показ практичного значення вивчення нового матеріалу.
3.4. Проблемні запитання.
— Чи потрібно людині вивчати навколишнє середовище?
— Яке місце людини в навколишньому середовищі?

4. Етап засвоєння нових знань
План пояснення нового матеріалу
1. Чинники здоров’я (пояснення учителя з елементами бесіди).
2. Вплив навколишнього середовища на життя та здоров’я людини (робота в групах).
Мета: пояснити значення певних чинників у житті людини.
1 група: живі компоненти природи (тварини, рослини, мікроорганізми);
2 група: неживі компоненти природи (світло, температура, вода, ґрунти);
3 група: штучні (або техногенні) чинники.
Завдання групам: у процесі обговорення навести приклади, що показують позитивний та негативний вплив певного чинника на життя і здоров’я людини.
Представник від кожної групи заповнює узагальнюючу таблицю на дошці. Учні інших груп за бажанням доповнюють його відповідь новими прикладами.
Вплив природних чинників на життя людини
Чинник
Позитивний вплив
Негативний вплив

5. Узагальнення та закріплення знань
5.1. Робота з підручником.
Самостійно прочитати матеріал підручника та доповнити конспект у робочому зошиті.
5.2. Дискусія.
— Що краще для людства: продовжувати знищувати і руйнувати природу для своїх потреб чи взагалі відмовитися від втручання в навколишнє середовище?
5.3. Тестове завдання для закріплення знань (тест № 1, роздавальний матеріал).
Відповіді: 1 в; 2 в; 3 а, б, в; 4 в; 5 г; 6 г.
5.4. Загадки про природні явища.
5.5. Вікторина «Чи знаєте ви квіти?».
5.6. Обговорення епіграфа до уроку.
5.7. Відповідь на проблемні запитання.

6. Підбиття підсумків уроку
«Особистий кошик»
Учні самостійно визначають те, що вони візьмуть із цього уроку в майбутнє життя.

7. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
7.1. Завдання для всього класу.
Підручник: _____________________________________________
Робочий зошит: _________________________________________
7.2. Індивідуальні завдання.
1. Як впливають на тебе пори року?
2. Прочитай молодшим членам своєї родини або учням молодших класів казки, що склали твої однолітки: «Кленовий листочок», «Комашина рада» та «Чарівна сила добра». Чи зрозуміли вони головну думку казки?
3. Підготуй вірші про природу та малюнки про навколишнє середовище.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить