Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Діаграма - причини-результати (схема Ісикави)

Діаграма - причини-результати (схема Ісикави)
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Діаграма «причини-результати (схема Ісикави)

Результат процесу залежить від численних чинників, між якими існує відносини типу «причина-результат. Проконтролювати всі ці причинні чинники неможливо. Навіть якщо б це було можливим, така робота була б не рентабельною. Якщо слідувати принципу Парето (діаграма Парето), вимагається стандартизувати 2 – 3 найбільш важливі чинники і управляти ними. Але спочатку потрібно виявити ці головні чинники. Це можна визначити методом мозкової атаки, тобто коли збирається група експертів – людей, які мають відносини або знайомі з конкретним процесом і обговорюють ситуацію, що склалася. Потім береться одна з найбільш важливих причин і за допомогою діаграми Ісикави визначається схема, яка є ланцюгом причин і результатів. Діаграма Ісикави дозволяє виявити і згрупувати умови і чинники, що впливають на дану проблему. За допомогою схеми Ісикави можна вирішувати широкий спектр конструкторських, технологічних, технічних, економічних, організаційних, соціальних і інших проблем.
Проблема, що вивчається, умовно зображається у вигляді прямої горизонтальної стрілки. Причини і чинники прямо і побічно впливаючі на проблему, зображаються похилими стрілками. При аналізі повинні виявлятися і фіксуватися всі чинники, навіть ті, які здаються незначними, оскільки ціль схеми – відшукати найбільш правильний і ефективний спосіб рішення поставленої проблеми, а на практиці достатньо часто зустрічаються випадки, коли можна добитися добрих результатів шляхом усунення декількох, на перший погляд неістотних причин.
Перед нами стоїть проблема – бездефектне, якісне виробництво запчастин для залізничного вагона. Використовуючи діаграму «причини-результати ми можемо проаналізувати нашу проблему, виявити і згрупувати умови і чинники, що впливають на неврегульованість системи управління якістю.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить