Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Універсальна схема управління якістю продукції

Універсальна схема управління якістю продукції
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Універсальна схема управління якістю продукції

Вона представляється тією, що складається з шести блоків. До числа чинників, що впливають на якість (прямокутник в центральній частині схеми) відносяться:
•    верстати, машини, інше виробниче устаткування;
•    професійна майстерність, знання, навики, психофізичне здоров'я працівників.
Обрамляючі прямокутник чинників умови забезпечення якості більш численні. Сюди відносяться:
•    характер виробничого процесу, його інтенсивність, ритмічність тривалість;
•    кліматичний стан навколишнього середовища і виробничих приміщень;
•    інтер'єр і виробничий дизайн;
•    характер матеріальних і моральних стимулів;
•    морально-психологічний клімат у виробничому колективі;
•    форми організації інформаційного обслуговування і рівень оснащеності робочих місць;
•    стан соціально-матеріального середовища працюючих.
Чому необхідний розподіл на чинники і умови? Що воно нам дає?
Реально змінюють властивості сировини і висхідних матеріалів до заданого рівня якості засобу виробництва і працю. На їх можливостях позначаються умови, в яких вони взаємодіють. Практика показує, що таке розподіл, такий підхід дозволяє не тільки більш чітко організувати роботи за якістю, але і більш цілеспрямовано і ефективно визначати заходи по забезпеченню потрібної якості.
При виникненні відхилення від заданих параметрів якості, які виявляються в блоці порівняння і ухвалення рішення, блок сил дії для усунення цих відхилень направляє зусилля або на чинники, або на умови, або одночасно на те і інше. Заходи дії і їх поєднання залежать від характеру і величини відхилень якості і від ефективності тих або інших можливих варіантів усунення відхилень.
По універсальній схемі працюють всі, але найбільш часто робочі, майстри, контролери ОТК. Для них план за якістю укладений в кресленнях, технологічних операційних і контрольних картах. Вони самі безпосередньо проводять порівняння фактичних і заданих в технологічній документації параметрів якості самі, як правило, ухвалюють рішення про те, яким способом, прийомом ліквідовувати відхилення. Тут механізм управління якістю знаходиться в руках працівника і діяльність його залежить від професійних навиків і знань. Він як би закладений в самому працівнику і тих умовах, в яких йому  доводиться трудяться.
В даному випадку універсальна схема управління якістю виступає як первинної схеми, первинної ланки всієї складної, багатообразної роботи за якістю.
Проте, чим вище рівень концентрації виробництва, його спеціалізації і кооперації, тим вище рівень системи якості, а отже складніше механізм, що забезпечує її функціонування.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить