Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Особливості організації системи банківського маркетингу

Особливості організації системи банківського маркетингу
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Особливості організації системи банківського маркетингу

Банки – це один із найважливіших інститутів ринкової економіки. Вони являють собою центри організації міжгосподарських розрахунків у грошовій формі, центри зберігання тимчасово вільних коштів юридичних і фізичних осіб та центри кредитування їх у разі виникнення у них потреби в додаткових ресурсах.
Банківська діяльність покликана значно підвищувати ефективність суспільного виробництва. Саме тому процес економічних перетворень в Україні розпочався з реформування банківської системи. У сучасних умовах значно зросла самостійність банків, розширився спектр їхніх операцій та послуг, підвищилася їхня роль у розвитку економіки [1].
Найважливішою особливістю сучасності в нашій країні є широкомасштабні економічні зміни, які проводяться з метою докорінної зміни існуючої на протязі десятків років системи виробничих відносин і піднятися на якісно новий рівень розвитку виробничих сил суспільства. Здійснення економічних перетворень передбачає принципову зміну ролі й функцій банківської системи, яка є найважливішою ланкою ринкової економіки.
Поява дворівневої банківської системи у державах колишнього східного блоку була першою помітною ознакою переходу до економічної системи, орієнтованої на ринок. Адже банківська система є тією самою єднальною ланкою між макроекономічними факторами та мікроекономічними процесами, а отже істотно впливає на успішність чи неуспішність перехідного періоду. Як переконує досвід країн із розвинутими ринковими відносинами, створення ефективної ринкової економіки можливе  тільки за умови формування відповідної державної типової основи. Для цього паралельно з приватною власністю на засоби виробництва, вільним підприємництвом, конкуренцією, ефективною системою державного управління, рівновагою інтересів різних соціальних груп необхідно забезпечити функціонуючу систему ціноутворення і стабільність валюти. Власне, поняття грошової стабільності має величезне значення для соціально спрямованої ринкової економіки [2].
У сучасній ринковій економіці, із розподілом праці, банківська система має величезне значення завдяки зв’язкам цієї системи  з усіма секторами економіки.
Найважливіші функції банків полягають у забезпеченні безперебійного грошового обігу  та обігу капіталу, у наданні можливостей отримання необхідного фінансування підприємствами, державою, приватними особами, а також створення сприятливих умов для вкладання коштів з метою нагромадження заощаджень у національній економіці. Через банки проходить великий обсяг грошових розрахунків і платежів підприємств, організацій і населення. Вони мобілізують і перетворюють в активно діючий капітал тимчасово вільні кошти, заощадження та доходи населення, виконують різні кредитні, посередницькі, інвестиційні, довірчі та інші операції. Банки організовують і обслуговують  рух головного атрибуту ринку - капіталу, забезпечує його залучення, акумуляцію та перетікання у ті сфери суспільного виробництва, де виникає дефіцит капіталу. 


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить