Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни «Організація місцевого самоврядування» на тему: «Організація міжмуніципальної співпраці»

КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни «Організація місцевого самоврядування» на тему: «Організація міжмуніципальної співпраці»
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

 

Міністерство освіти і науки України

Херсонський національний технічний університет

Кафедра державного управління та місцевого самоврядування

Контрольна робота

з дисципліни «Організація місцевого самоврядування»

на тему: «Організація міжмуніципальної співпраці»

Виконав:

слухач магістратури

державної служби,
групи 5зДСм

Перевірив:

кандидат наук з держ. упр.,

д. держ. упр., доцент

Херсон

Однією з форм горизонтальної взаємодії органів місцевого самоврядування задля спільного сталого розвитку є міжмуніципальна співпраця (співробітництво).

Міжмуніципальна співпраця (ММС) - це системна співпраця органів місцевого самоврядування базового рівня (громад, муніципалітетів тощо) на суміжних територіях для вирішення спільних проблем задля покращення якості надання послуг населенню та підвищення конкурентоспроможності місцевої економіки. Саме місцева влада є найбільш компетентною у можливостях, справах і проблемах регіону, вона володіє найбільш докладною інформацією про потреби місцевої спільноти і тому здатна узагальнювати та артикулювати її інтереси. До ММС залучаються не лише органи місцевої влади, а й представники приватного сектору, громади, науки та інші зацікавлені сторони.

ММС передбачає об'єднання муніципалітетами зусиль та ресурсів (фінансових, кадрових, земельних, інформаційних тощо) з метою отримання обопільної користі.

Міжмуніципальне співробітництво вимагає компромісів, консультацій, оцінювання, стратегічного планування та визначення цілей. Це оптимізує використання знань і ноу-хау партнерських муніципалітетів, допомагає для усунення дублювання зусиль, та розвиває культуру організаційної співпраці. В широкому розумінні поняття "міжмуніципальна співпраця" характеризує взаємовідносини між муніципалітетами, засновані на принципах взаєморозуміння, взаємовигоди та довіри.

Існують такі форми ММС: кооперація; партнерство; коаліція; корпоративізм; самоорганізація; асоціації та об’єднання ОМС.

Економічними перевагами міжмуніципальної співпраці є:

• разом органи місцевого самоврядування можуть зробити те, чого вони ніколи не змогли б досягнути поодинці; вони можуть надавати нові послуги або підвищити якість послуг, які вже надаються ними громадянам;

• більший за кількістю споживачів «ринок» сприяє зменшенню витрат; ОМС-партнери можуть обмінюватись знаннями та досвідом, що робить надання послуг більш ефективною справою;

• покращується здатність залучати приватні інвестиції та брати участь у проектах публічно-приватного партнерства; стає можливим укладання більш вигідних контрактів з приватними компаніями;

• покращується здатність освоєння інвестицій та довіра з боку кредиторів, завдяки чому можна швидше отримувати позики та залучати кошти з фондів ЄС та інших зовнішніх джерел;

• можна реорганізувати адміністративні послуги: залучити більш кваліфікований персонал; здійснити мобілізацію існуючих ресурсів;

• спільна робота над завданням економічного зростання та підвищення прозорості сприяють створенню нових робочих місць та залученню інвестицій краще ніж фрагментарні дії окремих ОМС.

Отже, узагальнюючи вищезазначене, можна підсумувати, що для кількох учасників міжмуніципальна співпраця робить доступним та ефективним те, що ніколи не було б доступним та ефективним для одного. Сутність міжмуніципального співробітництва полягає, у першу чергу, в практичному застосуванні відомих економічних принципів і підходів, зокрема агломераційного і масштабних ефектів, які дозволяють досягти вищого рівня ефективності, продуктивності та синергії системи, а отже, зрештою, і вищої конкурентоспроможності.

Наприклад, невеликі громади селищ Антонівка, Степанівка, Зеленівка, Комишани знаходяться від м. Херсон на відстані досяжності громадським транспортом у межах однієї години. Тому є доцільним побудувати один загальний міський полігон твердих побутових відходів (в перспективі сміттєсортувальний завод).

Ще один приклад, це допомога волонтерських зоозахисних організацій («Шанс», «Чотири лапи») міському комунальному підприємству «Гарантія» Херсонської міської ради у реалізації загальноміських програм щодо регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Херсон.

 

 

Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments