Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Сутність і особливості міжнародних торговельних розрахунків

Сутність і особливості міжнародних торговельних розрахунків
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Сутність і особливості міжнародних торговельних розрахунків


Логічним завершенням будь-якої міжнародної економічної операції є здійснення розрахунків і платежів.
Міжнародні розрахунки — регулювання платежів за грошовими вимогами і зобов'язаннями, які пов'язані з економічними, політичними і культурними відносинами між суб'єктами господарювання і громадянами різних країн.
До міжнародних розрахунків належать розрахунки із «нинішньої торгівлі товарами і послугами, за некомерційними операціями, кредитами і рухом капіталу між країнами, н тому числі розрахунки з будівництва об'єктів за кордоном і надання допомоги.
Міжнародні розрахунки передбачають умови і порядок здійснення платежів, вироблені практикою та закріплені міжнародними документами і звичаями, а також щоденну практичну діяльність банків із здійснення розрахунків. Розрахунки здійснюються переважно безготівковим спобом через записи на банківські рахунки. Провідну роль у міжнародних розрахунках відіграють великі банки.
Для здійснення розрахунків банки використовують свої закордонні філії, відділення і кореспондентські відносини з іноземними банками, які супроводжуються відкриття рахунків лоро і ностро. Кореспондентські відносини визначають порядок розрахунків, розмір комісії, методи поповнення витрачених коштів.
На стан міжнародних розрахунків також впливають:
— економічні та політичні відносини між країнами;
— стан країни на товарних та грошових ринках;
— ступінь використання та ефективність державних заходів щодо зовнішньоекономічного регулювання;
— валютне законодавство;
— міжнародні торговельні правила та звичаї;
— регулювання міждержавних товарних потоків, послуг і капіталів;
— відмінності щодо темпів інфляції в окремих країнах;
— стан платіжних балансів;
— банківська практика;
— умови зовнішньоторговельних контрактів та кредитних угод;
— конвертованість валют тощо.
На основі цих факторів міжнародні розрахунки становлять самостійну систему, пов'язану з рухом товарно-матеріальних цінностей, і мають специфічні особливості
По-перше, міжнародні розрахунки, на відміну від внутрішніх, регулюються не лише національними нормативними і законодавчими актами, а й міжнародними законами, банківськими правилами і звичаями.
По-друге, міжнародні розрахунки здійснюються в різних валютах, тому на їх ефективність впливає динаміка валютних курсів. А нормальне функціонування міжнародних товарно-грошових відносин можливе лише за умови вільного обміну національної валюти на валюту інших країн, безперешкодного руху грошей. Іншими словами, ефективна участь певної країни в міжнародних торговельних розрахунках можлива лише на основі конвертованої валюти.
По-третє, в країнах із частково конвертованою валютою держава використовує певні валютні обмеження, що безпосередньо впливають на зовнішньоторговельні розрахунки.
Найскладнішими є розрахунки з міжнародних торговельних контрактів. Як відомо, основою здійснення комерційних зарубіжних операцій є угода між торговельними підприємствами в різних країнах, як правило, між експортером (в країні А) та імпортером (в країні Б). Така угода суттєво відрізняється від договорів купівлі-продажу в межах однієї країни передусім наявністю різних валют і необхідністю домовитись про якусь одну валюту для виконання розрахунків, а також порядком обчислення вартості товару за контрактом (імпортної, експортної). Існують річні законодавчі та інші правові норми, наприклад про відповідальність за якість товару, за порушення обов'язків і її майнових прав продавця. Крім того, можуть виникнути труднощі з реалізацією за кордоном претензій у судовому чи несудовому порядку.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить