Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Сутність міжнародного валютного ринку

Сутність міжнародного валютного ринку
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Сутність міжнародного валютного ринку


Міжнародний бізнес здійснюється в межах міжнародної валютної системи, яка охоплює національні валютні системи, а також їх зв'язки із зовнішніми валютними рин-іспми. Хоч вважається, що міжнародна валютна система повинна сприяти торгівлі та полегшувати залучення інвестицій, державні структури інколи використовують її для обмеження цих процесів.
Головними формами участі банків у зовнішньоекономічних операціях є обслуговування потреб клієнтів щодо купівлі-продажу іноземних валют, здійснення міжнародних розрахунків та фінансування експортно-імпортних У'ОД-
Валюта (італ. valuta, від лат. valeo — коштую) — 1) грошова одиниця країни — національна валюта; 2) грошові одиниці іноземних держав, які використовуються в міжнародних розрахунках, — іноземна валюта; 3) міжнародна (в тому числі регіональна) грошова розрахункова одиниця і платіжний засіб (СДР, ЕКЮ, євро).
У міжнародних економічних відносинах місцева валюти одного учасника є іноземною валютою для іншого. Наприклад, імпортерам доводиться сплачувати в іноземній валюті за товари, які вони купують на зовнішніх ринках. Дня цього їм слід звернутися в банк і купити необхідну кількість іноземної валюти в обмін на валюту своєї країни. У свою чергу, експортерам надходять платежі в іноземній валюті, яку вони можуть або тримати на валютному рахунку у своєму банку, або продати в обмін на вітчизняну (чи, можливо, на іншу іноземну валюту, наприклад долари США).
Зберігання коштів на валютному рахунку доцільне, якщо експортер:
—  розраховує на те, що він регулярно здійснюватиме платежі та отримуватиме надходження в цій валюті;
— припускає, що в недалекому майбутньому йому доведеться здійснювати платежі в цій валюті.
Необхідність продажу валюти може бути зумовлена такими чинниками:
— дефіцитом оборотного капіталу для обслуговування поточних потреб;
—  здійсненням платежів готівкою у національній валюті. Отримавши від клієнтів платежі в іноземній валюті, фірми обмінюють її на національну для здійснення необхідних платежів.
Отже, в учасників міжнародних економічних відносин постійно виникають потреби або купити, або продати іноземну валюту. Вони здійснюють ці операції через свій банк. Сукупність таких операцій є валютним ринком.
Валютний ринок — сукупність обмінних та депозитно-кредитних операцій в іноземних валютах, які здійснюються між юридичними та фізичними особами за ринковим курсом або відсотковою ставкою.
На валютному ринку складається така система взаємовідносин :
—  між комерційними банками (КБ) та їх клієнтами у даній країні (1);
— між комерційними банками однієї країни (2);
— між комерційними банками різних країн (3);
—  між комерційними та центральними емісійними банками (4);
— між центральними емісійними банками (5).
У першій із цих сфер валютного ринку ведеться роздрібна торгівля іноземною валютою. Всі інші сфери створюють оптовий або міжбанківський валютний ринки. Більша частина валютних угод (до 95%) припадає саме на міжбанківський (оптовий) ринок.
Обсяги операцій світового валютного ринку постійно зростають. Це пов'язано з розвитком міжнародної торгівлі та відміною валютних обмежень у багатьох країнах.
Функціонування світового валютного ринку не припиняється ні на хвилину. Свою роботу у календарній добі він починає на Далекому Сході, в Новій Зеландії (Веллінгтон), проходячи послідовно часові пояси — в Сіднеї, Токіо, Гон-
конгу, Сінгапурі, Франкфурті-на-Майні, Лондоні й закінчуючи день у Нью-Йорку та Лос-Анджелесі. Як правило, валютні ринки окремих країн працюють 8—9 годин. Географічна відстань ринків зумовлює значну відмінність характеру торгівлі валютами і грошовими ресурсами в міру того, як розпочинають роботу найбільш західні регіони. Із самого ранку активно працюють азіатські ринки, однак Сідней і Токіо вже закриваються, коли розпочинає роботу європейський валютний ринок. Ринок у Нью-Йорку відкривається після обіду за лондонським і ближче до вечора — за київським часом.
Досить вигідне розташування Києва в середньому часовому поясі дає змогу українським банкам у звичайні робочі часи спілкуватися практично з усіма основними центрами світового валютного ринку: зранку до полудня можна зв'язатися з Токійським, Сінгапурським ринками; Лондонський ринок починає роботу приблизно о 10-й годині ранку за київським часом, а після 15-ї години починаються операції в Нью-Йорку.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить