Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Номінальна і Реальна заробітна плата. Індекс реальної заробітної плати

Номінальна і Реальна заробітна плата. Індекс реальної заробітної плати
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Номінальна і Реальна заробітна плата. Індекс реальної заробітної плати

Розрізняють два види заробітної плати: номінальну і реальну.
Номінальна заробітна плата-це грошовий вираз тієї заробітної плати, яку працівник одержує за свою працю відповідно до її кількості і якості. Грошова форма заробітної плати дає змогу працівникові здійснювати обмін її на відповідні товари, необхідні для споживання. Кожний товар має свою ціну. У ринкових умовах в будь-які періоди і в різних країнах ціни на товари різні, тому на однакову заробітну плату можна придбати різну кількість товарів. Найбільш точнішою характеристикою доходів працівників є реальна заробітна плата.
Реальна заробітна плата-це   сукупність матеріальних і культурних благ, а також послуг, які може придбати працівник за номінальну заробітну плату.  Розмір реальної заробітної плати залежить від величини номінальної плати  і рівня цін на предмети споживання і послуги. Ця залежність виражається такою формулою:

З вказаної залежності видно: якщо ціни на товари зростають швидше, ніж номінальна заробітна плата знижується. В Україні сьогодні середньомісячна номінальна заробітна плата щорічно збільшується, проте темпи її зростання суттєво нижчі від темпів зростання індексу споживчих цін, унаслідок чого реальна середньомісячна заробітна плата систематично знижується.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить