Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Основні завдання ринку праці

Основні завдання ринку праці
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Основні завдання ринку праці


Ринок праці-це система суспільних відносин, пов’язаних з наймом і пропозицією праці, тобто з її купівлею і продажем; це також економічний простір-сфера працевлаштування, де взаємодіють продавець і покупець специфічного товару-праці; нарешті-це механізм, що забезпечує узгодження цін та умов праці між роботодавцем і найманими працівниками. У результаті функціонування ринку праці підприємства забезпечують виробництво і сферу послуг робітниками, виконавцями робіт, а робітники, продаючи працю, забезпечують отримання засобів для існування і життєдіяльності у вигляді грошового еквівалента за свою працю.
Існують різні погляди на сутність ринку праці, в основі яких дискусія про те, що на ринку праці продається і купується: (робоча сила) чи (праця) ? Прихильники марксистської теорії ринкових відносин стверджують, що на ринку праці продається робоча сила, тобто здатність до праці, яку експлуатує працедавець. Сучасна економічна теорія доводить, що на ринку праці продається і купується саме праця, що заробітна плата - є  платою за працю (звідси оплата праці).
Головними складовими частинами ринку праці є сукупна пропозиція, що включає все економічно активне населення, і сукупний попит, що визначається загальною потребою економіки у найманій робочій силі. Вони становлять сукупний ринок праці. Та частина, яка утворюється шляхом перетину сукупного попиту і сукупної пропозиції, відповідає задоволеному попиту на сукупному ринку праці.
Частини сукупного ринку праці, що не перетинаються, утворюють поточний ринок праці. Він утворюється за рахунок природного та механічного руху робочої сили та робочих місць і визначається кількістю працівників, активно зайнятих пошуками роботи. Основна функція поточного ринку праці полягає у перерозподілі праці через сферу обігу між галузями, сферами виробництва та підприємствами, заповненні вакансій і забезпеченні роботою людей.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить