Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Випробування при прийняті на роботу

Випробування при прийняті на роботу
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

 

Випробування при прийняті на роботу


При укладенні трудового договору може бути обумовлене зі згодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі ( розпорядженні ) про прийняття на роботу.
В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.
Випробування не встановлюється при прийняті на роботу: осіб які не досягли вісімнадцяти років; молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; інвалідів направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи. Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.
1.З метою перевірки відповідності працівника роботі, на яку він приймається, при укладенні трудового договору може бути встановлене випробування. У статті 26 КЗпП зазначено, що умова про випробування може бути встановлена угодою сторін. Одностороннє встановлення власником умови про випробування являється недопустимим. З урахуванням цього, умова про випробування буде вважатися законною у таких випадках: 1) умова про випробування внесено у письмово оформлений трудовий договір і повторена у наказі про прийняття на роботу. 2) умова про випробування обумовлена у заяві про прийняття на роботу і повторена у наказі про прийняття на роботу. 3) умова про випробування не міститься у заяві про прийняття на роботу, але внесена у наказ про прийняття на роботу, з яким працівник ознайомлений під розписку до початку роботи. 4) умова про випробування не обумовлена у заяві про прийняття на роботу, але внесена у наказ про прийняття на роботу, з яким працівник ознайомлений під розписку після початку роботи і при цьому він не заперечував проти внесення у наказ такої умови.
2.Зазначення мети випробування-перевірки відповідності працівника зовсім не означає, що дійсно проводиться будь-яка перевірка, крім здійснюваного звичайного контролю праці працівника і його результатів.
3.Випробування не може встановлюватися при прийнятті на роботу працівників, зазначених у статті, що коментується, а також у інших випадках, коли спеціальними нормативними актами встановлення випробування заборонено. Зокрема, не може бути  встановлено випробування для тимчасових, сезонних працівників.
4.Слід згадати, що згідно зі ст.19 Закону (Про державну службу) для перевірки професійного рівня і ділових якостей особи, яка претендує на посаду державного службовця, може застосовуватися її стажування. Положення про порядок у державних органах стажування затверджено постановою Кабінету Міністрів. Стажування можуть проходити як особи, що вперше претендують на посаду державного службовця, так і державні службовці, які бажають зайняти більш високу посаду. Відбір кандидата на стажування проводиться з ініціативи органу, в якому буде відбуватися стажування. Для його  проведення необхідна письмова заява особи, яка буде стажуватися, та згода показників за місцем як стажування, так і основної роботи стажиста. Працюючи, які досягли пенсійного віку, до стажування не залучаються.
Стажисту за основним місцем роботи відшкодовується також витрати на проїзд до місця стажування і назад, за час знаходження в дорозі та наймання житла. Стажист, який після успішного державному органі, приймається на роботу в конкурсному порядку, але йому надається перевага над особами, які беруть участь у даному конкурсі, але не проходили стажування. Державний службовець після успішного закінчення стажування може бути переведений на більш високу посаду за рішенням керівника відповідного державного органу без конкурсного відбору.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить