Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Теорія соціального конфлікту

Теорія соціального конфлікту
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Теорія соціального конфлікту


Соц. теорія виявляла інтерес до конфлікту в суспільстві в ХІХ та на поч.. ХХ ст.. Однак у сер. ХХ ст.. стало помітним ігнорування проблем К. з боку функціоналістів, котрі прагнули обґрунтувати унітарну концепцію суп-ва та культури, яка підкреслювала соц. інтеграцію та гармонізуючи дію заг. цінностей. Якщо функціоналісти й звертали увагу на конфлікт, то при цьому вони розглядали його швидше як паталогічний, а не нормальний стан здорового в цілому соц. організму.
На противагу домінуючому на той час функціоналізму, деякі соціологи  1950-1960 рр. звернувшись до творчості К. Маркса та Г. Зіммеля, намагалися відродити теорію, яку вони називали (Теорія конфлікту). Маркс у свій час запропонував дихотомічну модель соц. конфлікту, відповідно до якої все суспільство ділиться на два основних класи, що представляють інтереси праці та капіталу.
У кін. Рахунку конфлікт призводить до трансформації суп-ва . Підкреслюючи значення конфлікту, Зіммель не сприймав ні дихотомічну модель, ні ту концепцію, згідно якої його кінцевим результатом  є руйнування існуючого соц . устрою . Він вважав , що конфлікт має позитивні щодо соц . стабільності функції, і сприяє підтримці існуючих груп та спільнот . Л. Козер розвивав концепцію Г. Зіммеля, намагаючись показати, що конфлікт має певну функцію у складних плюралістичних суп-вах. Він стверджував, що т.з.   “перехресні конфлікти”, при яких  союзники в одному питанні є супротивниками в ін., нейтралізують виникнення не безпечніших конфліктів на одному полюсі, і поділяють суп-ва характерним є поєднання великої кількості інтересів та конфліктів, які представляють певний  урівноважений організм, що певним чином запобігає нестабільності.  Р. Дарендорф також прийшов до висновку, що конфлікт  є перехресними та співпадають. На відміну від Маркса, він стверджував, що основ. конфлікт в межах усіх соц. ін-тів торкається розподілу швидше влади та авторитету, а не капіталу, і що саме співвідношення панування та підпорядкування призводить до виникнення індустр. Конфлікту межами економіки з тим, щоби він не перекинувся на ін. ін-ти.
Д. Локвуд поглибив запропоновану  марксистами відмінність “системного” та “соц.” конфліктів . Системний конфлікт виникає при відсутності гармонії між різними ін-тами: напр., коли дія в межах політ. підсистеми суперечить потребам підсистем економ. Соц . конфлікт є між особовим і виникає лише в межах соц . взаємодії.
Занепад функціоналізму та відродження марксистського та веберівського підходів у соціології 1970-х рр. сприяли поверненню проблемі конфлікту її традиційно ключового значення в теорії та емпір. Дослідженнях.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить