Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Трудомісткість побудови бази знань

Трудомісткість побудови бази знань
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Трудомісткість побудови бази знань

Комп'ютерні системи побудови повних і не суперечливих баз знань ставлять експерту питання до тихий пір, поки всі стани (всі вектори а, з множини А) не будуть належати до одного або кількох класів. Для створення таких баз знань необхідно від одного - двох тижнів до одного - двох місяців роботи з досвідченим експертом (від обсягу бази знань покладу).
Аналіз якості знань. Основнім критерієм перевірки побудованих баз знань є міра збігу рішень, які пропонує база, і прийнятих експертом, який бере участь у створенні цієї бази знань. Для невеликих за розміром задач (до 100 діагностичних правив) експерт міг оцінити кожну ситуацію. Через деякий час (два - три тижні) він будує цю ж базу знань за допомогою розробленої людино-машинної системи. З'являється можливість порівняти відповіді експертів, отримані двома різними способами.
Експерти, які розв'язували задачу з малою кількістю суперечностей, тобто, які мали чіткі правила, показали майже повний збіг своїх діагностичних правил. Для великих баз знань порівняння проводилося за окремими ситуаціями; збіг був практично повним. Отже, створена база знань служить хорошим відображенням особистості експерта, його "двійником" у певній предметній області.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить