Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Процес мислення як маніпулювання символами

Процес мислення як маніпулювання символами
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Процес мислення як маніпулювання символами

У когнітивній психології розповсюджене означення про людський розум, як про систему переробки інформації, яка виконує операції з символами. Символом називають смисловий (змістовний) образ, яким може бути окреме поняття, малюнок, звуковий сигнал. В межах такого представлення знання розглядається як множина реально існуючих символів. Як люди, так і комп'ютери можуть виконувати конкретні операції над символами: запам'ятовувати символи і відношення між ними; конструювати, змінювати і знищувати символи; порівнювати символи або їх комбінації, знаходити різницю; приймати рішення від результатів порівнянь покладу. Припускається, що система може виконувати ці операції, будучи думаючою. Якщо прийняти таку точку зору, то немає принципової різниці між думаючою людиною і комп'ютером.
Маніпулювання символами - це якби програми "думаючої" системи. Сама ця система може бути налаштована будь-яким чином. Мислення людини можна адекватно представити операціями з символами; воно ніяк не зводиться до функціонування десятка тисяч нейронів. Час активації нейрона і час виконання мислених операцій суттєво різняться.
Г. Саймон пропонує таку аналогію: моделі, що описують фізичні системи на якому-небудь одному рівні спільності, мало залежать від моделей, які описують ту ж систему на іншому рівні. Так, поведінка фізичних систем на молекулярному рівні може бути адекватно описана незалежно від того, що молекули складаються з атомів, а атоми - з елементарних частинок.
Для вивчення поведінки експерта в межах інформаційної парадигми важливо те, що символи можуть зберігатися в довготривалій пам'яті як об'єктивно існуючі елементи. Їх можна певним чином виявляти і зберігати в пам'яті комп'ютера. На основі виявлення експертних знань (сукупності символів) будуються так званні експертні системи.
В межах інформаційної парадигми вважається, що модель - це теорія. Модель втілюється у вигляді комп'ютерної програми, після чого поведінка комп'ютера порівнюється з поведінкою людини. При близькому збігу робиться висновок про ідентичність способів переробки інформації.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить