Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Структура експертної системи

Структура експертної системи
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Структура експертної системи

База знань використовується для зберігання знань про спеціалізовану ПС. Знання може бути закодоване в різних формах від використовуваної схеми його подання покладу. БЗ може також включати мета-знання, тобто знання про знання (спосіб мислення експерта). На відміну від звичайної БД, в ній зберігаються не тільки факти, а й правила, що дають змогу встановити нові факти.
База даних (робоча пам'ять) використовується для зберігання основних фактів, переданих користувачем, і потокового стану проблеми з виведеними фактами.
Механізм логічного висновку (МЛВ) імітує міркування експерта так саме, як БЗ імітує його пам'ять. У цьому механізмі використовується зіставлення зі зразком або пошуковий підхід для звуження повного перебору чи уникнення комбінаторного вибуху на відміну від звичайних обчислювальних алгоритмів. Він може включати різні стратегії пошуку в просторі станів задачі: прямий пошук (від фактів до мети), зворотний пошук (від мети до фактів) та інші стратегії.
Пояснювальна підсистема дає змогу користувачеві на питання ЧОМУ дізнатися, з яких причин система ухвалила саме таке рішення, а на питання ЯК з'ясувати, яким чином система дійшла такого висновку.
Консультуюча підсистема дає користувачеві пораду, що необхідно зробити за конкретного результату розв'язання задачі.
Підсистема здобуття знань дає змогу поповнити або модифікувати БЗ.
 
Інтерфейс експерта використовується для доступу до БЗ через модуль здобуття знань, а інтерфейс користувача дає змогу користувачам системи мати доступ до неї в консультаційному режимі або в режимі пояснень.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить