Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Впорядковані дані

Впорядковані дані
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Впорядковані дані

Такі дані потрібні для вирішення задач прогнозування, коли необхідно визначити, яким чином поведеться той або інший процес в майбутньому, на основі наявних історичних даних. Частіше всього в якості одного з фактів виступає дата або час, хоча це і не обов'язково, може йтися і про деякі відліки, наприклад, дані з певною періодичністю збирані з датчиків.
Для впорядкованих даних (звичайно це тимчасові ряди), кожному стовпцю відповідає один чинник, а в кожний рядок заносяться впорядковані за часом події з єдиним інтервалом між рядками. Не допускається наявність угрупувань, підсумків і інше – потрібна звичайна таблиця (табл. 1.2).
Таблиця 1.2
Приклад формалізації впорядкованих даних
№ Дата Частота закупівлі Об’єм продажу (грн.)
1 01.05.2006 256 459874,00
2 02.05.2006 278 515687,00
Якщо для процесу характерна сезонність/циклічність, необхідно мати дані хоча б за один повний сезон/цикл з можливістю варіювання інтервалів (потижневе, щомісячне.).
Так як циклічність може бути складною, наприклад, усередині річного циклу квартальні, а усередині кварталів тижневі, то необхідно мати повні дані як мінімум за один найтриваліший цикл.
Максимальний горизонт прогнозування залежить від об'єму даних:
- дані на 1,5 роки – прогноз максимум на 1 місяць;
- дані за 2-3 роки – прогноз максимум на 2 місяці;
Використання дуже великого об'єму даних для аналізу недоцільно, оскільки в цьому випадку модель буде будуватися по старій історії, і, отже, будуть враховуватися чинники, які вже, можливо, втратили свою значність.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить