Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Висунення гіпотез

Висунення гіпотез
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Висунення гіпотез

Під гіпотезою в даному випадку розуміється припущення про вплив певних чинників на досліджувану нами задачу. Форма цієї залежності в даному випадку значення не має. Тобто можливо сказати, що на продаж товару впливає відхилення нашої ціни від середньої, але при цьому не вказувати, як, власне, цей чинник впливає на продаж. Для вирішення цієї задачі і використовується Data Mining. Автоматизувати процес висунення гіпотез не представляється можливим, принаймні, на сьогоднішньому рівні розвитку технологій. Цю задачу повинні вирішувати експерти – фахівці в предметній області. Покластися можливо і потрібно на їх досвід і здоровий глузд. Необхідно максимально використовувати їх знання про предмет, і зібрати якомога більше гіпотез, для чого застосовується простий досвід експертів.
Результатом даного кроку повинен бути список з описом всіх чинників. Наприклад, для задачі прогнозування попиту це може бути список наступного вигляду: сезон, день тижня, об'єми продажу за попередні тижні, об'єм продажу за аналогічний період минулого року, рекламна компанія, маркетингові заходи, якість продукції, бренд, відхилення ціни від середньої, наявність даного товару у конкурентів.
В процесі підбору впливаючих чинників необхідно максимально абстрагуватися від інформаційних систем і наявних даних. Дуже часто зустрічається ситуація, коли користувачі заявляють: «Є такі дані, що можна з них отримати?». Це помилкова практика – дані повинні підбиратися для вирішення задачі, а не навпаки, оскільки ціллю є рішення актуальної задачі, а не виправдання витрат на збір великого об'єму даних.
Після підготовки таблиці з описом чинників, потрібно експертно оцінити значущість кожного з чинників. Ця оцінка не є остаточною, вона буде відправною точкою. У процесі аналізу цілком може виявитися, що чинник, який експерти порахували дуже важливим, таким по суті не є і, навпаки, незначущий із їхньої точки зору чинник може робити значний вплив. У будь-якому випадку, всі варіанти проаналізувати відразу неможливо, потрібно від чогось відштовхуватися, цією точкою і є оцінка експертів. До того ж, досить часто реальні дані підтверджують їх оцінку.
Коли гіпотезу висуває один експерт, задача оцінки значення чинників відносно проста.
Чим більша і складніше система, елементи якої оцінюються і моделюються, тим важче отримати адекватну оцінку експертів. Часто думки експертів можуть розходитися – виникає питання, як отримати агреговані показники з десятків думок експертів. Для цього існують спеціальні математичні методи, так звані методи проведення складних експертиз: ранжирування, парне порівняння і інші. Ці методи ми не розглядаємо, оскільки розгляд таких методів не має прямого відношення до інструментів Data Mining.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить