Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Кластерний аналіз

Кластерний аналіз
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Кластерний аналіз

Головне призначення кластерного аналізу – розбиття безлічі досліджуваних об'єктів і ознак на однорідні, у відповідному розумінні, групи або кластери. Це означає, що розв'язується задача кластеризації даних і виявлення відповідної структури в них. Методи кластерного аналізу можна застосовувати в самих різних випадках, навіть в тих випадках, коли йдеться про просте угрупування, в якому все зводиться до утворення груп по кількісній схожості.
Великий плюс кластерного аналізу в тому, що він дозволяє проводити розбиття об'єктів не по одному параметру, а по цілому набору ознак. Крім того, кластерний аналіз на відміну від більшості математико-статистичних методів не накладає ніяких обмежень на вид даних об'єктів, і дозволяє розглядати безліч початкових даних практично довільної природи. Це має велике значення, наприклад, для прогнозування кон'юнктури, сегментації, коли показники мають різноманітний вигляд, що поважчує застосування традиційних економетричних підходів. Кластерний аналіз дозволяє розглядати достатньо великий об'єм інформації і різко скорочувати, стискати великі масиви економічної інформації, робити їх компактними і предметними.
У великих масивах даних отримав розповсюдження алгоритм k-середніх (k-means). Його суть в том, що весь початковий набір прикладів розбивається на k класів таким чином, що мінімізується евклідова відстань між об'єктами всередині класів і максимізується евклідова відстань між класами.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить