Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Архітектура і користувачі аналітичних систем

Архітектура і користувачі аналітичних систем
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Архітектура і користувачі аналітичних систем

Архітектура аналітичної системи повинна дозволяти пройти весь цикл аналізу даних – отримати інформацію з довільного джерела, провести необхідну обробку (очищення, трансформацію даних, побудову моделей), відобразити отримані результати найбільш зручним чином (OLAP, таблиці, діаграми, правила.) і експортувати результати на сторону. Тобто повною мірою відповідати концепції KDD.
Виходячи з цього, до сучасних аналітичних систем пред'являються наступні мінімальні вимоги:
1. Підтримка сховищ даних і інструментів багатовимірного представлення звітів;
2. Розвинуті засоби імпорту і експорту інформації з різних зовнішніх джерел – текстові файли, «плоскі» таблиці, сервери баз даних;
3. Наявність механізмів обробки і трансформації даних - так званих Etl-інструментів (Extraction, Transformation, Loading);
4. Присутність, щонайменше, одного інструменту для вирішення кожного типу задач Data Mining;
5. Засоби графічного інтерфейсу користувача, візуалізація і формування звітів.
Вкрай бажано, щоб аналітичною системою підтримувалися наступні функції:
1. Розділення інтерфейсу кінцевого користувача і аналітика. Кінцевий користувач (керівник, менеджер, особа, відповідальна за прийняття рішення) проглядає звіти, а аналітик займається побудовою моделей, на базі яких формуються звіти.
2. Підтримка безпеки даних на рівні доступу до конфіденційної інформації з сховища даних. Наприклад, дані про суми продажу (суми відвантаженої продукції) можуть бути доступні фахівцям з багато яких підрозділів, а дані про націнки – тільки обмеженому колу осіб.
3. Механізм скріплення всіх компонентів аналітичної системи.
В даний час на ринку програмних продуктів аналітичних систем працюють близько 20 великих компаній.
Відповідно, критерії вибору програмних продуктів для аналізу даних на основі технології Data Mining повністю визначаються вимогами, що пред'являються до них. Мінімальні вимоги повинні бути присутні обов'язково. Виконання решти вимог не критично і визначається специфікою організації. Так, іноді важливо забезпечити конфіденційність інформації і це може стати одним з головних критеріїв вибору програмного продукту. Якщо потрібний частий доступ до аналітичних звітів у видаленому середовищі, зокрема, через Інтернет, то при виборі слід звернути увагу на підтримку в платформі web-технологій для надання інформації.
Серед користувачів аналітичних систем виділяється три основної категорії.
Першу категорію складають експерти і аналітики, які займаються безпосередньо побудовою моделей. Вони складають послідовності дій, оцінюють значущість чинників, висувають гіпотези і перевіряють моделі на адекватність. Кінцеві користувачі, що становлять другу категорію, використовують моделі на практиці у вигляді звітів, графіків і т.д. До таких користувачів частіше всього відносяться керівники середньої і вищої ланки, фахівці відділів аналізу, маркетингу, хоча це можуть бути рядові виконавці. До третьої категорії слід віднести адміністраторів, що займаються розгортанням, конфігуруванням і настройкою основних компонентів аналітичної системи, призначенням прав користувачам і т.п. В цьому сенсі його роль ідентична ролі адміністратора СУБД середніх і великих інформаційних систем рівня підприємства.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить