Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Сховище Метаданих (Репозітарій)

Сховище Метаданих (Репозітарій)
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Сховище Метаданих (Репозітарій)


Принципова відмінність Системи Підтримки Прийняття Рішень на основі Сховищ Даних від інтегрованої системи управління підприємством полягає в обов'язковій наявності в СППР метаданих. В загальному випадку метадані розміщуються в централізований керований Репозітарій, в який включається інформація про структуру даних Сховища, структуру даних, що імпортуються з різних джерел, про самі джерела, методи завантаження і агрегації даних, відомості про засоби доступу, а також бізнес-правила оцінки і представлення інформації. Там же міститься інформація про структуру бізнес-понять. Так, наприклад, клієнти можуть розділятися на кредитоспроможних і некредитоспроможних, на тих, що мають або не мають пільги, вони можуть бути згруповані по віковій ознаці, по місцях мешкання і т.п. Як наслідок, з'являються нові бізнес-поняття: Постійний клієнт, Перспективний клієнт і т. п. Деякі бізнес-поняття (відповідні вимірюванням в Сховищі Даних) утворюють ієрархії, наприклад товар може включати продукти харчування і лікарські препарати, які, у свою чергу, підрозділяються на групи продуктів і ліків і т.д.
Широко відомі Репозітарії, що входять в склад популярних Case-засобів (Power Designer (Sybase), Designer 2000 (Oracle), Silverrun (CSA Research)), систем розробки додатків (Developer 2000 (Oracle), Power Builder (Sybase)), адміністрування і підтримки інформаційних систем (Platinum, MSP). Проте, всі вони, вирішують приватні задачі, працюючи з обмеженою вибіркою метаданих, і призначені, в основному, для полегшення праці професіоналів - проектувальників, розробників і адміністраторів інформаційних систем. Репозітарій метаданих СППР на основі СД призначений не тільки для професіоналів, але і для користувачів, яким він служить як підтримка при формуванні бізнес-запитів. Більш того, розвинута система управління метаданими повинна забезпечувати можливість управління бізнес-поняттями зі сторони користувачів, які можуть змінювати зміст метаданих і утворювати нові поняття в міру розвитку бізнесу. Тим самим репозитарий перетворюється з факультативного інструменту в обов'язковий компонент СППР і СД.
Розробка системи управління метаданими схожа з розробкою розподіленої системи транзакції. При її створінні необхідно вирішувати наступні задачі:
- аналіз процесів виникнення, зміни і використання метаданих;
- проектування структури зберігання метаданих (наприклад, у складі реляційної бази даних);
- організація прав доступу до метаданих;
- блокування і дозвіл конфліктів при сумісному використанні метаданих (що дуже часто виникає при зміні загальних бізнес-понять в рамках структурного підрозділу);
- розділення метаданих між Вітринами Даних;
- узгодження метаданих СД з Репозитаріями Case-засобів, вживаних при проектуванні і розробці Сховищ;
- реалізації призначеного для користувача інтерфейсу з Репозітарієм.
Досвід реалізації систем управління метаданими показує, що основна складність полягає не в програмній реалізації, а у визначенні змісту конкретних метаданих і методики роботи з ними, в практичному упровадженні Репозитарія. Крім того, якщо підходити до проектування ітераційно, послідовно переходячи від розробки відповідних паперових форм і методик до створення Case-моделі метаданих, від централізованої до розподіленої моделі, використовуючи як системи для зберігання метаданих промислову реляційну СУБД, можна значно спростити задачу.
Коли структура метаданих розроблена і система управління ними спроектована, розв'язується задача заповнення і оновлення даних в СД.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить