Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Основні принципи і критерії організації контролю

Основні принципи і критерії організації контролю
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Основні принципи і критерії організації контролю

При організації системи контролю прийнято дотримуватися наступних загальновизнаних принципів:
1) свідомість і однозначне сприйняття стандартів співробітниками;
2) двостороннє спілкування із співробітниками;
3) достатність контрольних заходів і дій;
4) встановлення жорстких, але досяжних стандартів;
5) винагорода за досягнення встановлених стандартів і норм.
На користь формування дієвої системи контролю виконання ухвалених рішень слід дотримуватися критеріїв оцінки організації процесів контролю. До них відносяться:
a) ефективність контролю;
б) ефект впливу на людей;
в) виконання задач контролю;
г) межі контролю (обмеження контролю).

Критерій ефективності контролю припускає його оцінку на успішність, яка полягає і порівняння корисності контролю (уникнення в майбутньому витрат, пов'язаних з недоліками, наслідками і усуненням недоліків, виконання зобов'язань) і витрат на контроль (витрати на персонал і матеріальне забезпечення, а також витрати на усунення недоліків).
Критерій ефекту впливу на людей. Контрольні заходи можуть по різному впливати на персонал підприємства. В одному випадку вони стимулюватимуть до підвищення якості роботи, сприяти формуванню відчуття задоволення, довір'я і придбанню знань. В іншому випадку заходи по контролю можуть викликати недовір'я, загрози, демотивацию і т.п. Виходячи з цього контрольні заходи повинні здійснюватися так, щоб виключити можливість захисної реакції у осіб, що перевіряються.
Виконання задач контролю. Даний критерій є одним з основних. Результатами контролю можуть виступати виявлення збігів і відхилень при реалізації прийнятих проектів, усунення відхилень, вироблення рішень щодо достовірності даних про потенційні можливості і результати роботи, а також досягнення ефектів навчання (позитивні зміни в стані справ в майбутньому на основі аналізу причин недоліків).
Межі контролю. В суспільстві общевизнані деякі обмеження на здійснення контрольних заходів.
 По-перше, деякі методи і засоби контролю заборонені законодавчо. Наприклад, прослуховування телефонних розмов, перлюстрація (перегляд) кореспонденції, установка приладів прослуховування, стеження за співробітниками і т.д.
По-друге, потребують захисту права суб'єктів контролю. Наприклад, захист даних, захист приватного життя, захист честі і достоїнства осіб, що здійснюють контроль і т.д.
По-третє, вимагають дотримання норми договірних положень, що відносяться до контролю. наприклад, інструкції по перевірці річного балансу, договоры про перевірки, міри взаємного контролю виконання зобов'язань і т.п.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить