Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Види контролю

Види контролю
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Види контролю

Подібна переплетеність зумовила формування і упровадження в діяльність підприємств, організацій і установ всеосяжну концепцію планування, контролю, звітності і менеджменту, що одержала назву “контроллинг”.
Якщо розглядати контроль зовні рамок контроллинга , а обмежитися його стрижнем – порівнянням заданого і дійсного значень, то слід розрізняти контроль по критерію “залежності від процесу”. Такий підхід важливий для правильності оцінки управлінського рішення . Безпосередня залежність від процесу є, якщо носій контролю сам визначає реалізовані або підлягаючі відповідальності результати.
Непряма залежність від процесу є, якщо діяльність по контролю здійснюється особою, яка зв'язана посадовими обов'язками по відношенню до особи, відповідальної за результати підконтрольної діяльності.
Незалежність від процесу є, якщо особа, що здійснює контроль, ні пряма, ні побічно не залежать від контрольованого процесу.
Відповідно до даної класифікації прийнято розрізняти:
   - власне контроль – це діяльність, яка здійснюється безпосередньо або побічно залежними від процесу особами;
   - перевірка (ревізія, аудит) – це діяльність по контролю, яка здійснюється особами, ні прямо, ні побічно не залежними від оцінюваного процесу, результату.
Крім того, класифікацію видів контролю можна проводити по наступних підставах:
а) по приналежності до підприємства носія контролю (внутрішній і зовнішній контроль або перевірка);
б) по обов'язковості контролю (добровільний контроль, контроль згідно статуту, договірний контроль, контроль згідно законодавства);
в) по об'єкту контролю (контроль за об'єктом, контроль за рішенням, контроль за результатами);
г) по регулярності (регулярний і нерегулярний контроль, спеціальні перевірки);
д) за об'ємом контролю (повний, суцільний або вибірковий контроль);
е) по відношенню до часу реалізації контрольованих управлінських рішень і дій (попередній, поточний і подальший контроль).


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить