Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Поняття ефективності і її основні показники

Поняття ефективності і її основні показники
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Поняття ефективності і її основні показники

В економічній науці під ефективністю розуміють співвідношення між результатами фінансово-господарської діяльності, що характеризуються як правило прибутком, і витратами, що викликали отримання цього прибутку.
Ефективність визначається на підставі відповідних показників фінансово-господарської діяльності. Як такі можуть бути використані, наприклад, балансовий прибуток, прибуток, що залишається у розпорядженні підприємства, доходи по цінних паперах, дивіденди, приріст прибутку, обумовлений тими або іншими обставинами, середньорічна вартість основних і оборотних засобів, витрати на оновлення основних засобів, зміст і забезпечення апарату управління і т.п.
Вибір конкретних методів, процедур і математичного апарату для оцінки ефективності визначається складністю і характером об'єкту оцінки. Так, оцінка ефективності простих об'єктів, наприклад, розміщення грошових коштів на депозитному рахунку, визначається співвідношенням суми, одержаної у вигляді відсотків по внеску, і суми внеску.
При оцінці ефективності складних об'єктів їх умовно диференціюють на більш прості складові. На підставі, розрахованих приватних оцінок ефективності окремих елементів об'єкту, дістають можливість вироблення узагальнюючої оцінки ефективності, що враховує різні чинники. При цьому виникає проблема визначення внеску кожного з елементів в загальну оцінку ефективності. Вона дозволяється шляхом привласнення кожної з приватних оцінок ефективності відповідної математичної ваги, які можуть визначатися виходячи з визначенням важливості відповідного елемента в технології виробничого процесу, їх ранжируванням за наслідками опиту фахівців, на підставі частки даного елемента в загальній вартості об'єкту або в загальній величині витрат і т.п.
Особливий інтерес викликає вживання експертних методів оцінки ефективності. Вони можуть застосовуватися як за наявності певної статистичної бази виробничо-господарської діяльності фірми, так і на знов створюваному підприємстві. В першому випадку задача експертів зводиться до визначення значущості приватних оцінок ефективності, у другом виробленні злагодженої думки про можливу ефективність діяльності підприємства в новій смузі бізнесу.
До числа показників ефективності відносять показники рентабельності, показники ділової активності, а також показники фондовіддачі і фондомісткості. Методики розрахунку названих показників вивчається в курсах бухгалтерського обліку, аналізу господарської діяльності і фінансового менеджменту. Тому в даній лекції ми не будемо їх розглядати.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить