Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Загальні положення управління ризиком

Загальні положення управління ризиком
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Загальні положення управління ризиком

Аналіз підприємницької діяльності показує, що пригнічуючи більшість управлінських рішень приймається бізнесменами, керівниками організацій і установ саме в умовах ризику. Тому, готуючи себе до підприємницької діяльності в рамках економіки ринкового типу, необхідно чітко з'ясувати основоположні поняття теорії ризику: ризик, небезпека, збиток і уразливість. Стосовно даної проблеми розробки управлінських рішень в умовах ризику вони можуть бути визначені таким чином.
Ризик – це величина, характеризуючи вірогідність настання подій з негативними наслідками (певного рівня економічного збитку, недоотримання виручки, прибули і т.п.) в результаті певних управлінських рішень або дій, виражена у відсотках.
Небезпека – це величина, що дає характеристику можливого рівня негативних економічних наслідків в результаті відповідних управлінських рішень або дій. Вона може бути розрахована на основі статистичних даних для певного об'єкту або території за деякий інтервал часу (реальна небезпека). При розрахунку на основі теоретичних допущень (у разі рідкості оцінюваного явища або відсутності статистичних даних при нетривалому функціонуванні об'єкту в умовах ризику, при плануванні розміщення об'єктів на невивченій території і т.п.) небезпека набуває потенційного характеру. Може виражатися у відсотках від вартості об'єкту оцінки або безпосередньо у вартісній формі.
Економічний збиток – це величина, що характеризує розмір негативних економічних наслідків від реалізації тих або інших управлінських рішень, виражена у відсотках вартості оцінюваного об'єкту або в грошових одиницях. Категорія збитку є якнайменше розробленою в науковому і практичному плані. Причина цього криється в складній структурі категорії збитку, навкруги якої ведуться дискусії в наукових кругах. До теперішнього часу цей показник не одержав офіційного статусу, затвердженого урядом.
Уразливість – це величина, що характеризує розмір економічного збитку при певному рівні дії на підприємство (фірму, організацію, установу) негативних чинників управлінської ситуації. Вона залежить від схильності структури оцінюваного об'єкту дії тієї або іншої форми протікання процесу управління.

 

 


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить