Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Прийоми розробки і вибору управлінських рішень в умовах невизначеності і ризику

Прийоми розробки і вибору управлінських рішень в умовах невизначеності і ризику
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Прийоми розробки і вибору управлінських рішень в умовах невизначеності і ризику

Розробка управлінського рішення припускає використовування певного об'єму інформації. Повнота початкової інформації, у свою чергу, обумовлює розділення управлінських рішень на рішення, що приймаються в умовах визначеності, ризику і невизначеності .
Рішення ухвалюється в умовах визначеності, коли керівник точно знає результат кожного з альтернативних варіантів рішення. Прикладом може служити ухвалення рішення про вибір варіанту інвестування засобів з двох альтернативних: в депозитні сертифікати під 35 відсотків річних або в державні облігації з прибутковістю 40 відсотків. За умови, що метою схвалюваного рішення є максимізація прибутковості інвестованих засобів, рішення може бути тільки одним – розміщення засобів в державні облігації.
Підставою ухвалення такого рішення є точно відоме перевищення прибутковості по державних облігаціях над прибутковістю по депозитних сертифікатах на 5 відсотків.
Рішення вважається тим, що приймається в умовах ризику, якщо відома вірогідність всіх альтернативних рішень. При цьому сума вірогідності всіх альтернатив повинна бути рівна одиниці. Для ілюстрації розглянемо наступний приклад. Розробляючи інвестиційне рішення на майбутній рік, необхідно знати передбачуваний рівень рентабельності. Найвірогіднішим його значенням буде середня економічна рентабельність, розрахована з її значень за ряд попередніх років. При цьому вона розраховується як сума творів фактичних значень економічної рентабельності мали місце за аналізований період на відповідну їм вірогідність. Наприклад, якщо економічна рентабельність досягала рівня 15 відсотків двічі за 10 років, то вірогідність отримання такого прибутку в майбутньому році оцінюється як 0,2. Сума вірогідності фактичних значень за даний період буде рівна 1. В даному випадку ризик полягатиме в ступені відхилення фактичної економічної рентабельності, яка буде досягнута в майбутньому році, від розрахованого середнього значення.
Рішення ухвалюється в умовах невизначеності тоді, коли неможливо визначити вірогідність потенційних результатів. Як правило, подібна ситуація в діяльності фірм складається при їх інноваційній орієнтації, при неможливості зібрати необхідні представницькі статистичні і інші дані для визначення рівня ризику, при дорожнечі процедур збору і обробки інформації, при неможливості привернути досвідчених експертів, підприємців або фахівців у сфері схвалюваного управлінського рішення. Яскравим прикладом ухвалення управлінського рішення в умовах невизначеності є ухвалення рішень про спосіб зберігання тимчасово вільних грошових коштів домогосподарствами в умовах тих, що роз регулювали грошового і фінансового ринків (в доларах або на депозитних рахівницях в банках).
Ухвалення рішення в умовах невизначеності є найскладнішою ситуацією в управлінській діяльності. Вона вимагає від підприємця, менеджера не тільки обширних і глибоких знань в області організації виробництва, надання послуг або іншої підприємницької діяльності, але і певних навиків виведення ситуацій із стану невизначеності.
Ухвалюючи рішення в умовах невизначеності, слід керуватися правилом, яке свідчить, що будь-яке рішення, що розробляється на основі навіть поверхневого аналізу або прогнозу краще за рішення, що приймається спонтанно, навмання. В цілях реалізації даного правила менеджери дуже часто вдаються до допомоги різних варіантів методу експертного аналізу і прогнозування. В експертну групу слід запрошувати фахівців відповідного профілю, що володіють необхідними знаннями і досвідом у сфері схвалюваного рішення. Як такі експерти можуть запрошуватися не тільки фахівці із сторони, ззовні організації, але і співробітники самої організації.


 
загрузка...

Комментарии   

 
0 #1 Kristi 11.07.2017 20:00
Hello fellas! Who wants to meet me? I'm live at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch me
live for free, my nickname is Anemonalove: https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
, here is my photo:

https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить