Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Умови і чинники якості управлінських рішень

Умови і чинники якості управлінських рішень
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Умови і чинники якості управлінських рішень

Під якістю управлінського рішення прийнято розуміти “сукупність параметрів рішення, що задовольняють конкретних споживачів і забезпечуючих реальність його реалізації”. До основних параметрів якості управлінських рішень відносять :ступінь ентропії проблеми, тобто її кількісної невизначеності. При формулюванні проблеми переважно якісними характеристиками, ступінь ентропії наближається до нуля. Якщо ж всі показники проблеми виражені кількісними показниками, то ступінь ентропії наближається до одиниці;рівень ризику вкладення інвестицій або використовування яких або ресурсів;показник вірогідності реалізації рішення з погляду якості, витрат і термінів;
ступінь відповідності теоретичної моделі фактичним даним, на підставі яких вона була побудована, або ступінь точності прогнозу.
В процесі розробки і ухвалення управлінського рішення дуже важливо створити умови забезпечення його високої якості і ефективності. До таких умов відносяться:    
- використовування наукових підходів менеджменту при розробці управлінського рішення;
- облік дії економічних законів на ефективність управлінських рішень;
- вживання методів функціонально-вартісного аналізу, прогнозування, моделювання і економічного обгрунтовування управлінських рішень;
- структуризація проблеми і побудова дерева цілей;
- забезпечення багатоваріантності рішень;
- забезпечення зі ставності альтернативних варіантів управлінських рішень;
- правова обґрунтованість схвалюваних управлінських рішень;
- створення і забезпечення роботи системи відповідальності і мотивації якісного і ефективного управлінського рішення;
- наявність або створення механізму реалізації управлінського рішення.
Виконання на практиці перерахованих умов забезпечення якості управлінських рішень дуже трудомістке і дороге. Тому виконання повного їх об'єму доцільне тільки для раціональних управлінських вирішень по дорогих об'єктах (проектам). Останнім часом все більш виявляється тенденція до збільшення кількості умов, що враховуються, на основі автоматизації процесу управління.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить