Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Виникнення науки про управлінські рішення

Виникнення науки про управлінські рішення
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Виникнення науки про управлінські рішення

Процес розробки управлінських рішень зв'язує основні функції управління: планування, організацію, мотивацію і контроль. Функції ухвалення управлінських рішень сталі предметом самостійного дослідження з виникненням сучасної науки про управління, тобто на початку XX століття. В цей період завершилося формування організацій сучасного типу. Їх відмінність від організацій старого типу полягає в безпрецедентному зростанні кількості керівників вищої і середньої ланки; наділення кожного керівника професійним обов'язком по ухваленню управлінських рішень відповідно до делегованих повноважень; наявністю фахівців, що не є керівниками, яким делеговані повноваження по ухваленню управлінських рішень; колективність і раціональність розробки управлінського рішення.
Початком інтенсивного розвитку теорії ухвалення управлінських рішень як наукової дисципліни вважаються 40-е роки. В другій половині XX сторіччя в результаті переосмислення системи методів ухвалення управлінських рішень виникли такі наукові дисципліни як дослідження операцій, системний аналіз, управління технічними системами і ін., включаючі теорію ухвалення рішень. В наукових працях розглядаються два визначення теорії ухвалення управлінських рішень: вузьке і розширене.
У вузькому визначенні ухвалення управлінського рішення розглядається як вибір з безлічі альтернативних варіантів як найкращого "раціонального" рішення.
В розширеному плані ухвалення управлінського рішення розуміється як весь процес управління.


 

You have no rights to post comments